Büyü Yapıldığını Nasıl Anlarız

27.3.2017 20:42:22 BilgeDede
Büyü Yapıldığını Nasıl Anlarız" title=  

Herkes hayatının belirli bir bölümünde kendisine büyü yapıldığını düşünür, peki gerçekten büyü yapıldığını nasıl anlarız. İstanbul Baş Vaizi Mustafa Akgül  açıkladı.

 

Cin, Şeytan sizin vücudunuzda kanınızın dolaştığı gibi dolaşırHalsizlik, maddi, manevi rahatsızlıklara neden olabilir. Peygamber efendimiz, Cin, Şeytan sizin vücudunuzda kanını dolaştığı gibi dolaşır diyor.

Diyelim ki hakikaten büyü yapıldı da ondan oldu. İlk etapta kişinin menfaat perestlere kapılmadan kendi okuması gerekir. Kişi kendisinin yeterli olmadığını düşünürse kendisinden para talep etmeyen bir kişiden yardım isteyebilir.

Hastalıklarda bütün maddi tedavi tedavi yollara bakıldıktan sonra okuyarak tedavi edilmelidir. Rahatsızlıklar bazen psikolojik bazen bedenseldir. Bedensel rahatsızlıklarda mesela ayağı kırılan bir kişiye sadece dua okumak doğru değildir. İlk önce kişi doktora gitmesi daha sonra iyileşmesi için dua edilmeli. Her dua, her okuyanın ağzından aynı neticeyi vermez.

Mürşitlerden birisi müradanlardan birisini almış, bir dağına bir fırtına çıkmış. Kalkmış Mürşit Elif demiş, fırtına gibi şeylerden bir şey kalmamış. O Mürşit ölmüş daha sonra mürüdanı Mürşitlik makamına yükselmiş, yine gitmişler o dağın tepesine yine fırtınalar çıkmış o Mürşit bu sefer Elif demiş bakmış değişen hiç bir şey yok. Yanındaki mürüdanlardan biri, hocam bir şey değişmedi demiş. Mürşitte o zaman demiş ki: Evladım, Elif aynı Elif ama ağız aynı değil demiş.

Okuyan kişi dünya menfaati için okumamalı. Elinizdekini (Tevrat’ın aslını) tasdik edici olarak indirdiğime (Kur’an’a) iman edin. Sakın onu inkâr edenlerin ilki olmayın! Âyetlerimi az bir karşılık ile satmayın, yalnız benden (benim azabımdan) korkun. BAKARA-41 Ayeti tam bu konuya göredir.

 


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır