Kudret Narı Nedir ? Hangi Hastalıklara İyi Gelir

27.3.2017 19:56:43 BilgeDede
Kudret Narı Nedir ? Hangi Hastalıklara İyi Gelir" title=  

Kudret narı kabakgiller familyasından, yaprakları saplı ve el gibi parçalıdır. Meyvesi olgunlaştıktan sonra birbirinden ayrılır. Meyveleri 10 mt uzunluğundadır. Önce yeşil olur ve olgunlaştıkça sarı ve sonunda altın sarısına dönüşür. İçerisinde 20 adet fasulyeye benzer tohumları vardır.

Vatananın doğu hindistan olduğu tahmin edilen kudret narı, Türkiye gibi akdeniz ülkelerinde de yetiştirilmektedir. Türkiye’de genellikle yalova ve bursa civarında yetiştirilmektedir. Sonbaharda toplanan meyveleri taze olarak yendiği gibi tohumlarından kudret yağı ve macunu yapılır.

Kudret narı hangi hastalıklara iyi gelir

Kudret Narı bitkisinin meyvesi bal ile karıştırılıp macun haline getirildikten sonra, günde iki defa, sabah ve akşamları aç karına bir tatlı kaşığı, ya da sabah, öğlen ve akşam aç karnına bir çay kaşığı alındığı zaman birçok hastalığa şifa olacaktır.

Polit, ülser, 12 parmak bağırsağı hasatlıkları, gastrit, asit fazlalıkları gibi hastalıkları tedavi etmektedir.

Karaciğeri destekler, egzama ve sedefe fayda verir. Yara ve iltihaparı giderir.

Kansere karşı da koruyucu olan ve hemoroit hastalığı tedavisinde de kullanılan bu bitki, özellikle meme kanserinin oluşumunu engellemektedir. Aynı zamanda dolama yani parmaklarda ve tırnakların çevresinde oluşan ve bir türlü iyileşmeyen yaralara zeytinyağlı kudret narı merhemi sürülüp üzerine bir parça bez bağlandığı zaman, bu yaraların kesin ve kalıcı olarak iyileşmesine yardımcı olur.

Aylarca geçmeyen bir yaranın üzerine, ezilip zeytinyağı ile karıştırılan kudret narı bitkisinden bir miktar alınıp konulduğu zaman ve bir bez parçası ile bu bez parçasını her gün mutlaka değişti şartı ile yaraya sarılırsa bu yaranın bir hafta içerisinde tamamen iyileşmesi kesindir.

Bu mucizevi şifa dolu bitkinin yukarıdaki rahatsızlıklardan birine sahip olanların, bu sıkıntılarından biran önce kurtulmaları için mutlaka kullanmaları önerilmektedir.

Rahim yaralarını iyileştirir.

Yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içerir.

Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Diğer İsimleri: Papara, Acayip elma, Momordica charantina, Balsam apple, Momordica

Toplanması-Saklanması: Sonbaharda toplanan meyveleri taze olarak yendiği gibi tohumlarından kudret narı yağı veya macunu yapılabilir.

 


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır