Erken Doğumun Sebepleri Nelerdir?

10.3.2017 15:03:37 BilgeDede
Erken Doğumun Sebepleri Nelerdir?" title=  

Bebek bazı risk faktörleri yüzünden erken doğabilir. Erken doğumun sebepleri anne ve bebeği risk altına sokabilir. Erken doğan bebeğin en önemli sorunu akciğer problemidir. Anne adayında bazı enfeksiyonlar olduğu zaman erken doğum da kaçınılmaz oluyor. Enfeksiyon durumları sık muayene kontrolleri ile belli oluyor.

 

 

Erken Doğumun Sebepleri ve Anne Üzerindeki Etkisi Nedir?

Bebek sıvısının normalden fazla olması da erken doğuma neden olur. Erken doğumun sebepleri arasında annenin yetersiz beslenmesi, annelerde olan anemi problemleri de gösterilir. Sigara kullanımı da bebeğin erken doğmasına neden olur. İlaç bağımlıları ve kronik hastalıkları olanlar daha dikkatli olmalıdır.

Anne adayı daha öncelerde erken doğum yaptıysa aynı şekilde bir risk faktörü altındadır.16 yaşından önce ve 35 yaş üzerinde yer alan bayanlarda aynı şekilde risk faktörü taşırlar. Anne ve bebeğin mümkün olduğunca sağlıklı bir ortamda olması gereklidir. Anne adayında görülen kasılmalar erken doğumun ilk belirtileridir. Anne adayı hayatına dikkat etmeli ve sağlığını tehlikeye düşürecek durumlardan kaçınmalıdır. Doktora düzenli olarak gitmeli ve bebeğin sağlığına çok dikkat etmelidir.

 


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır