Normal Doğumun Faydaları

10.3.2017 15:01:00 BilgeDede
Normal Doğumun Faydaları" title=  

Normal doğum, çoğu ilk kez doğum yapan kadının gözünü korkutan ve özellikle genç nesillerin sezaryene yönelmesini sağlayan bir doğum yöntemidir. Fakat adı üstünde ‘’Doğumun normal şekli’’ olan normal doğum, doğum yöntemleri arasında en sağlıklı olanıdır. Bazı durumlarda anne adayının normal doğum yapamama şansı olsa da normal doğum yapabilecek olanların bu yöntemi seçmesi daha sağlıklı sonuç almalarını sağlar.

 

Normal Doğumun Anne ve Bebek Açısından Avantajları

-Normal doğum sonucunda dünyaya gelen bebeklerin solunum yolları ve bağışıklık sistemi daha kuvvetli olur.

-Normal doğumla doğan bebekler, doğum sırasında daha çok endorfin yani mutluluk hormonu ile dolu olurlar Bu da normal doğumla doğan çocuğun daha huzurlu büyümesini sağlar.

-Bebek emzirme döneminde, emme işlemini daha kolay yapar ve bu da anneye kolaylık sağlar.

-Normal doğum sonrasında anne, günlük hayatına daha kolay döner ve sezaryende olduğu gibi günlerce dikişli bir şekilde yatmak zorunda kalmaz.

 

-Normal doğum yapan anneler, hastaneden daha kısa sürede taburcu edilir ve bu, bebeğiyle özel olarak daha çok vakit geçirmesini sağlarken, maddi açıdan da işleri kolaylaştırır.

-Normal doğum sırasındaki ölüm oranları sezaryene göre çok daha azdır.

-Anne vücudunu daha kolay toparlar ve kilo verir. Aynı zamanda sezaryendeki gibi annenin karnındaki şişlik, sarkma ya da kesik izi gibi bir durum oluşmaz.

-Normal doğum yapan annelerin vajinal ağrı şikayetleri çok daha az olur.

 


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır