60 Sn. Uykuya Dalma Tekniği

10.3.2017 13:06:33 BilgeDede
60 Sn. Uykuya Dalma Tekniği" title=  

Sorun yaşayan ve gece uyurken zorlanan birçok insandan biriyseniz doğru adrestesiniz. Tavsiyemiz, 4-7-8 nefes alma tekniği ile sadece 60 saniyede uyumanıza yardımcı olacak teknik! Bu harika değil mi ?

 

Evet, Harvard Üniversitesinde eğitim almış olan Dr. Andrew Weil'in öncülüğünü yaptığı yöntemdir. Bu soluma yöntemi, 4, 7 ve 8 adını verdikleri çeşitli sayıdaki nefes ayarlamayı içerir. Etkisi, oksijenin akciğerleri daha iyi doldurmasını ve zihninizi yatıştırmasını sağlayan ilginç bir kısma bağlıdır. 

Günümüzde birçok insan uyumakta zorlanıyor. Uzmanlar bunun sebebinin gece geç saatlerde sağlıksız yiyeceklerin tüketilmesinde, yatmadan önce uzun süreli TV seyretme ve stresin olduğunu açıkladı. Bazı insanlar için beynini kapatıp gece boyunca mola vermek çok zor olmakta.

 

 

4, 7 ve 8 Tekniği nedir? 


Dr. Andrew Weil tarafından geliştirilen özel bir yöntemdir. Andrew, meditasyon ve nefes alma tekniği ile strese karşı nasıl karşı konulacağını pratiğini yapar. Aslında bu çok kolay ve basit bir tekniktir. Yani önce burnunuzdan 4 saniye nefes alıp sonra 7 saniye nefesinizi tutun ve 8 saniye boyunca nefesinizi verin. Bu, kalp atış hızınızı yavaşlatır ve aynı zamanda beynimizde sizi rahatlatacak kimyasallar çıkarır. 

Muhtemelen çoğunuz bu yöntemden şüphe duyacaktır, ancak gerçekten bu tekniği denemelisiniz! 

Bu yöntemin uykuya dalmak haricinde birçok şey için harika olduğu gerçektir. Strese girdiğinizde, adrenal bezler yoluyla adrenalin salgılar. Bu, kalp atış hızınızı yükseltecek ve sizi gergin ve rahatsız hissettirecektir. Bu da sizi hızlı ve üstünkörü nefes almanızı sağlayacaktır. Ancak, bu nefes alma yöntemini kullanarak adrenalinin doğal etkilerine karşı koyabilirsiniz ve vücudunuz kalp atış hızını yavaşlatmaya zorlayabilirsiniz.

 

Başlangıçta biraz rahatsız bir teknik olduğu doğrudur. Bununla birlikte, bir süre sonra, aslında kalp atış hızının yavaşladığını ve zihninizin netleştiğini görmeye başlayacaksınız. 

Peki, neden denemiyorsun? Görüşünüz nedir? 

Kaynak: theusualroutine.com


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır