Doğal yöntemlerle diş çürüklerini iyileştirin!

9.3.2017 22:36:32 BilgeDede
Doğal yöntemlerle diş çürüklerini iyileştirin!" title=  

Oyuklar veya diş çürüğü ortak bir sorundur ve dişler söz konusu olduğunda en büyük sorundur. Bu sorunun geri döndürülemez olduğu düşünülür. Bununla birlikte, çatlak dişe bir delik açmak ve onu sentetik malzeme ile doldurmak, bu soruna tek çözüm değildir. Bunun yerine oyuklar ve çürükler önlenebilir ve doğal olarak iyileştirilebilir.

 

 

Diş çürümesine neden olan şey nedir? 

Diş çürümesinin başlıca nedeni asittir. Ağızda bakteri şekerlerle birleştirildiğinde asit oluşur. Asit emaye ile temas eder, yiyip bir dişe saldırır. Bu işlem tekrar tekrarlandığında, bir bütün oluşturur ya da yaygın olarak bir boşluk oluşturur. 

Her diş 3 katmandan oluşur. Birincisi veya dış tabaka mine, orta dentin ve iç tabaka pulpa olarak adlandırılır. Hamur sinirleri ve kan damarlarını içerir. Dolayısıyla diş çürüğü hasara ve ağrıya neden olabilir.

 

Boşluklara neden olabilecek bazı alışkanlıklar ve koşullar vardır: 

- Mineral eksikliği. 
- Fazla şeker tüketmek. 
- Zavallı diş bakımı. 
- Şeker hastalığı gibi sağlık koşulları. 
- Aşırı sigara içmek. 
- Kuru ağız. 
- Kötü yiyecek tüketiyorum. 
- Aşırı alkol tüketimi. 
- Sık sık atıştırma. 

Diş Çürüğü Belirtileri 

Diş çürüğü genellikle ağrıya neden olur. Bununla birlikte, boşluklar sıcak ve soğuk yemek yeme hassasiyetine, görünür deliklere, ağız kokmasına ve şişmesine neden olabilir. Dolayısıyla, bu belirtilerden herhangi biriyle karşılaşırsanız, diş çürümesi ile uğraştığınızı gösterebilir. 

Diş Çürümesinin Önlenmesi 

Herhangi bir sağlık sorunu için, önleme iyileştirmeden iyidir. Bu nedenle diş çürümesini önlemek için bazı önleyici tedbirler almayı düşünmek önemlidir. Ağız sağlığı söz konusu olduğunda göz önünde bulundurmanız gereken birkaç adım vardır: 
- Aşırı şeker tüketiminden kaçının. 
- Ağız hijyeninizi geliştirin. 
- Çerez tüketimini sınırlayın.

 

Diş Çürüğü İçin Doğal Telafiler 

Zaten çürüme ile uğraşırsanız ve bunları hallederseniz, çürükleri iyileştirmenize yardımcı olacak çeşitli yöntemler vardır. Bu ilaçlar sadece sağlık boşluklarını değil aynı zamanda genel ağız sağlığını da geliştirecektir. 

Yağ çekme 

Bu sadece boşlukları iyileştirmekle kalmayıp aynı zamanda aşağıdaki faydaları da sağlayacak olan şaşırtıcı doğal bir çare: 
- Sağlıklı dişler ve diş etleri 
- Özellikle alerji ve astım öyküsü olanlar için geliştirilmiş solunum sağlığı 
- Sağlıklı sinüsler 
- Gevşemiş boyun ve çene kasları 
- Daha iyi ortak sağlık 
- Toksinleri uzaklaştırmak için vücudun doğal mekanizmalarını destekleyin 
- Sağlıklı cilt 

1-2 çay kaşığı hindistancevizi yağı ve 2 damla esansiyel yağ ağzınıza koymalısınız. 10-20 dakika döndürün ve tükürtün. Ağzınızı ılık suyla durulayın ve bir diş macunu ile dişlerinizi fırçalayın. 

Kemik suyu 

Kemik suyu, potasyum, kalsiyum, sodyum, mineraller ve magnezyum ile doludur. Dolayısıyla, ağız sağlığı için son derece yararlıdır. Bu amaçla, günlük olarak 1-2 bardak kemik sütü içmelisiniz. 

Yumurta kabukları 

Yumurta kabukları, dişler için faydalı olan kalsiyum ve 27 mineralden zengintir. Diş minesinde yumurta kabuğu şaşırtıcıdır, çünkü dişlerimiz ve kemiklerimiz gibi benzer bir bileşim içerirler. Çukurları önleyebilir ve dişleri yeniden canlandırabilirler. İşlem budur: 

Yaklaşık 5 dakika suda 8-10 yumurta kabuğu kaynatın. Hava ile yumurta kabukları kurutun ve iyice ezin. Her gün ½ çay kaşığı tüketin. 

Buna ek olarak, şunları yapmalısınız: 

- Magnezyum ve jelatin gibi takviyeleri alın. 
- Yağda çözünen vitaminleri A ve D'yi artırın. 
- Bir diş fırçası kullanın.

 

http://www.ciltguzellikrehberi.com/Dis-Curuklerine-Dogal-Tedavi.aspx

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır