Akupunktur Nedir?

9.3.2017 15:04:59 BilgeDede
Akupunktur Nedir?" title=  

Yıllardır sizi rahatsız eden, iyileştiremediğiniz basit ağrılarınız, sancılarınız ya da sıkıntılarınız var mı? Geleneksel yöntemleri denemekten yorulduysanız akupunktur gibi bir tamamlayıcı tedavi yöntemini deneyebilirsiniz.

“Akupunktur uzmanım 20 yıllık damar tıkanıklığını iyileştirdi.” “Bir ay sonra boyun ağrım geçti.” “Akupunktur sayesinde kemoterapinin zorluklarını atlatabildim.” vb. yorumlar sizi meraklandırmış olabilir.

Akupunktur, binlerce insan tarafından denenmiştir ancak sadece az sayıdaki bilimsel çalışmada bu tedavi yönteminin etkili olduğunu görülmüştür.

Her geçen gün daha çok tercih edilen tamamlayıcı tedavilerle sayesinde artık akupunkturla ilgili bilimsel çalışmalar da artmaktadır.

Aşağıdaki soruları cevaplayarak akupunkturun etkili bir yöntem olup olmadığını öğrenebilirsiniz:

Uzmanlar akupunkturun, geleneksel tedavi yöntemleriyle birlikte uygulandığında iyileştirebileceği sınırlı sayıda rahatsızlık ve semptom olduğunu belirlemiştir. Yeni araştırmalar yapılmaktadır fakat şimdilik, Amerikan Ulusal Sağlık Kurumu’nun belirlediği standartlar ve az sayıdaki kapsamlı çalışma akupunkturun faydalarını kanıtlamış uygulamalar olarak kabul edilmektedir.

 


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır