Bedelli Askerlik 2017 çıkıyor mu?

4.3.2017 10:18:43 BilgeDede
Bedelli Askerlik 2017 çıkıyor mu?" title=  
Bedelli Askerlik Platformları, 2017'de bedelli askerlik bekleyen 1.5 Milyon genç olduğunu belirtti. Platformlar aynı zamanda bedelli bekleyenlerin bu taleplerini yoğun şekilde hükümet yetkililerine iletilmesini istiyorlar. Fakat Türkiye'nin son dönemde terör örgütlerine karşı verdiği mücadele ve Suriye sınırlarında gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı Harekatı'nın bu dönem içinde bir bedelli askerlik çıkmasının önündeki en büyük engeller olduğu bir gerçek. Bu durum devam ettikçe bedelli askerlik çıkması da mümkün görünmüyor.Bedelli askerlik beklentisi sürüyor. Binlerce genç, 2017'de Bedelli askerlik çıkacak mı? diye soruyor. Bedelli askerlik konusu ile ilgili hükümetin pek çok farklı yetkilisinde açıklamalar gelmeye devam ediyor.  2017 yılı Bedelli askerlik isteklerini bir hayli arttırdı. Bunun bir diğer nedeni ise uzunca süredir bedelli çıkmaması olarak gösteriliyor. Bedelli askerlik'te son durum ile ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan da bir açıklama gelmiş durumda. Son bedelli askerliğin fiyatı 18 bin liraydı ve bedelli askerlik yaşı 30 olanlar için 30 bin Lira'ya çıkarılmıştı. Bu fiyata çıkarılınca istenilen ilgiyi görmemiş ve sadece yetmiş bin kişi başvurmuştu. 2014 yılının Aralık ayında yürürlüğe giren yasa ile bedel miktarı değiştirilince koşullar yeniden düzenlendi BEDELLİ ASKERLİK ÇIKACAK MI?

Bedelli Askerlik konusu ile ilgili hükümetin pek çok farklı yetkilisinde açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bedelli Askerlik'te son durum ile ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan da bir açıklama gelmiş durumda. Bekir Bozdağ, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir toplantıda, Bedelli Askerlik bekleyenleri ilgilendiren bir açıklama yaptı. Bozdağ açıklamalarında; Bozdağ, ilerleyen süreçte bedelli askerlikle ilgili bir gelişme olup olmayacağına yönelik sorulara karşılık, bedelli askerlik konusunda hükümet kanadında bir çalışmanın söz konusu olmadığını açıkladı. Bedelli Askerlik konusunda son gelişmelerin hemen hepsi aynı yönde. Türkiye'nin son dönemde terör örgütlerine karşı verdiği mücadele ve Suriye sınırlarında gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı Harekatı'nın bu dönem içinde bir bedelli askerlik çıkmasının önündeki en büyük engeller olduğu bir gerçek. Bu durum devam ettikçe bedelli askerlik çıkması da mümkün görünmüyor. 

Bedelli askerlik yapmak için nereye başvuruluyor?

Başvurular askerlik şubelerine, konsolosluklara ve cumhuriyet savcılıklarına şahsen yapılıyor. Başvurunuzda size üzerinde tutarın ve banka hesaplarının bulunduğu bir doküman veriliyor. Bu dokümanla ödemenizi gerçekleştirdikten sonra, bedelli askerlik tutarının tamamı veya yarısının ödendiğini gösteren biri asıl 3 nüsha dekontu teslim ettiğinizde başvurunuz tamamlanmış oluyor. Başvuruların yurtiçinde askerlik şubelerine, yurtdışında konsolosluklara şahsen yapılması gerekiyor, posta ve vekaletle yapılan başvurular kabul edilmiyor.

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır