Meteoroloji'den ciddi uyari: Hava sicakligi 12 derece artiyor

10.6.2016 13:21:57 BilgeDede
Meteoroloji  

Meteoroloji, hava sicakliklarinin önümüzdeki haftanin ilk günleri ülke genelinde 6-12 derece arasinda artmasinin beklendigini duyurdu.


Meteoroloji'den ciddi uyari: Hava sicakligi 12 derece artiyor


Meteoroloji Genel Müdürlügü, yapilan aylik tahmin degerlendirmelerine göre hava sicakliklarinin önümüzdeki hafta sonundan itibaren tekrar yükseleceginin ve ay sonuna kadar yurt genelinde uzun yillar ortalamalarinin üzerinde seyredeceginin öngörüldügünü duyurdu. Meteoroloji'den yapilan açiklamada, hava sicakliginin hafta sonu ve önümüzdeki haftanin ilk günleri ülke genelinde 6-12 derece arasinda artmasinin, Dogu Anadolu'nun dogusu disinda tüm yurtta en yüksek sicakliklarin 30 derece ve üzerine çikmasinin beklendigi belirtildi.

HAVA SICAKLIGI ARTIYOR


Meteoroloji Genel Müdürlügü'nden yapilan açiklamada, Ramazan ayiyla birlikte hafta basindan itibaren azalarak mevsim normalleri civarinda, ülkenin iç kesimlerinde yer yer normallerinin 3-5 derece altinda seyreden hava sicakliklarinin; hafta sonu ve pazartesi günü ülke genelinde, sali günü ise Dogu bölgelerde artmaya devam edeceginin tahmin edildigi bildirildi.Hava sicakliklarinin artacagi duyurulan açiklamada, Haziran ayinin 11'i ile 15'i arasini kapsayan meteorolojik degerlendirmeye iliskin su tahmin yer aldi:

"Yurdumuz bugün ve yarin Akdeniz bölgesi ile Dogu Anadolu'nun dogusunda meydana gelecek mevzi saganak yagislarin, diger bölgelerimiz ise genellikle parçali ve az bulutlu havanin etkisinde bulunacaktir. Yurdumuzun 14 Haziran Sali günü bati bölgelerimizden itibaren serin ve yagisli bir sitemin etkisine girmesi bekleniyor. Yükselen ve mevsim normallerinin üzerine çikan hava sicakliklarinin 14 Haziran Sali günü yagisli sistemle birlikte bati bölgelerimizde, 15 Haziran Çarsamba günü kuzey ve iç kesimlerde, 16 Haziran Persembe günü ise Dogu bölgelerimizde 4-8 derece azalacagi tahmin ediliyor."


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır