Nasil ve Ne Zaman Su Içmeli?

10.6.2016 10:09:56 BilgeDede
Nasil ve Ne Zaman Su Içmeli?" title=  

Uykudan uyaninca su içilmez. Uykudan uyanikliginda susamis olunsa bile su içmek çok zararlidir. Zira sinirlere zarar verir, titreme getirir ve karinda su birikmesi çok olur. Yalnizca sicak mizaçli kisile­re daha az zararlidir.

Su Ne Zaman Içilmelidir


Aç iken, yürüyüp yorulmus ve terlemis kisinin de su içmesi zarar­lidir. Organlarin kuvvetini azaltir.

Hamamdan hemen sonra su içilmez yalniz bir saat geçtikten sonra içilebilir. Hamamdan çiktiktan hemen sonra içilirse sinir agrilari olu­sur, hatta kemik iligine bile zarari vardir.

Ilaç içildikten sonra üzerine su içmek zararlidir. Mideyi zayiflatir, damarlarda yel (agri) yapar, kulunç hastaligina neden olur.

Cinsel iliskiden hemen sonra su içmek zararlidir. Bel agrisi getirir ve cinsel kuvveti keser.

Sulu meyveler yendikten sonra da su içilmemelidir. Osmanli he­kimleri bu konuyu su sekilde ifade eder; “Yemis yiyip su içmek balgamdan, yelden olan hastaliklar getirür.


 
Çok fazla su içmek de zararlidir ve bu zarar fark edildigi zaman ön­lem alinmalidir.

Baslangiçta az su içmeye tahammül edilemezse bar­daktan az az emerek içilmelidir, böylece az suya alisilmis olunur.

Tuzlu su içmek uyuz ve kasinti yapar, evvela ishal eder daha son­rada kabiz yapar.

Aci su içmek daima ishal yapar. Bulanik su içmek mesane ve böb­rekte tas yapar.

Ilik su içmek mideyi gevsetir, yavaslatir ve mide bulanmasina se­bep olur. Ilik su yemegi mide üzerine getirir ve hazmi bozar.

Suyu ihtiyaçtan az içmek bedeni kurutur, zayiflatir, istahi azaltir, görme gücünü zayiflatir, uykusuzluk verir ve tüm duygulari azaltir. Cinsel talebi de azaltir ve çabuk ihtiyarlama nedenidir.

Gerektigi zaman sicak içecek içmek mideyi balgamdan yikayip te­mizler, öksürügü tedavi eder ve kulunçlu sahsa yarar saglayip ondan soguklugu giderir.

Yemek üzerine çok su içilmemelidir. Eger sabredilemeyecek olu­nursa, birazcik soguk su agza alinip yavas yavas emilip yutulmalidir.

Bir önceki yazimiz olan Meyveli Soda Kanser Yapar mi? baslikli makalemizde benzen, hangi ve Kanser hakkinda bilgiler verilmektedir.


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır