Osteopati nasıl yapılır?

26.2.2017 18:27:11 BilgeDede
Osteopati nasıl yapılır?" title=  

Osteopati nedir, nasıl yapılır? Osteopati hakkında merak ettiklerinizi Osteopat Suat Dülger ve Osteopat Çağlar Türetken açıkladı.

 

Kas-iskelet sisteminin etkinliği üzerinde duran tamamlayıcı bir tıp metodu olan Osteopati, vücut dokularının fonksiyonlarını anatomi, fizyoloji, patoloji, nöroloji, beslenme fizyolojisi temelinde semptomdan çok sebebe yönelik tedavi eden çağdaş modern bir tedaviler sistemidir. Osteopatide hastalıktan çok hastanın ön planda olduğunu vurgulayan Anadolu Sağlık Merkezi’nden Osteopat Suat Dülger ve Osteopat Çağlar Türetken “Osteopatinin amacı temel modern tıp bilimine saygılı, sorumlu, ilkeli terapistler yetiştirerek hastalara kaliteli bilimsel tedaviler sunmaktır. Bu güncel terapi yaklaşımları devletin ve kişilerin sağlık harcamalarında büyük tasarruf sağlar” dedi.


 
Osteopati nedir?


Osteopatinin uygulama alanlarında tedaviyi destekleyici yöntem olarak kullanıldığını belirten Osteopat Suat Dülger ve Osteopat Çağlar Türetken, Osteopatinin uygulama alanları ve yöntemine dair açıklamalarda bulundu. Dülger ve Türetken “Osteopati elle uygulanan bir tamamlayıcı tedavi yöntemidir. Özellikle ağrılarda uygulanır; ağrının kaynağı tespit edilerek sorun giderilmeye çalışılır. Osteopat vücuttaki yumuşak dokularda gerginlik artışlarını ve ona bağlı eklem fonksiyon bozukluklarını tespit eder, rahatsız olan eklemi yeniden dengeleyerek iyileşmesini sağlar. Yani sadece semptomatik değil, sebebe yönelik tedavi eder. Ağrıya veya fonksiyon bozukluklarına yol açan sinir işlevini engelleyen zinciri ortadan kaldırmak ve yeniden kas-iskelet hareket koordinasyonu sağlamak suretiyle Osteopat rahatsızlıkları oluşturan nedenleri ortadan kaldırır” açıklamasında bulundu.
 
Osteopati masajı hangi durumlarda yapılır?
 
Osteopatinin omurga rahatsızlıklarında kullanılmakla beraber, sıklıkla rastlanan omuz veya kalça gibi, diğer eklemlerde de uygun endikasyonlarda kullanıldığını söyleyen Osteopat Suat Dülger ve Osteopat Çağlar Türetken “Denge ve duruş bozukluklarını düzeltmek, omurga ve pelvis (leğen kemiği) eklemlerine mümkün olabildiği ölçüde fonksiyonunu yeniden kazandırmak amacıyla özellikle bel ve boyun ağrı sendromları, mekanik bel ağrıları ve Dr.Maigne’s faset sendromlarında uygulanır” dedi.


 
BELİRTİSİ SIRT AĞRISI OLAN 5 CİDDİ HASTALIK!

 
Osteopati’nin kullanıldığı alanlar:
 
Omurga ve kas-iskelet sistemi hareket ve fonksiyon bozuklukları
 
Omurga ve kemik eklem sisteminin akut ve kronik ağrı sendromları
 
Omurga disk kaymaları
 
Kuyruk sokumu problemleri,boyun bölgesi sinir hassasiyetleri,siyatik sinir ağrıları,bel fıtığına bağlı ağrılar
 
Eklem sertliği ve dejenerasyonu
 
Migren, gerilim tipi baş ağrıları
 
Duruş bozuklukları
 
Ayaktan ameliyat sonrası rehabilitasyon
 
Kaza sonrası ağrı sendromları
 
Spastisite, serebral palsi (Beyin felci) gibi nöromüsküler problemler
 
Psikolojiye bağlı kas iskelet sistemi ağrıları, anksiyete, depresyon
 
Kronik nörolojik hastalıklarda (Alzheimer hastalığı ve Multipl Skleroz) destekleyici amaçlı
 
Uyku bozuklukları
 
Sindirim sistemi, üriner sistem, ürogenital, solunum ve dolaşım sistemleri fonksiyonel bozuklukları
 
İç organlar-kas iskelet sistemi fonksiyon bozukluklarına bağlı rahatsızlıklar
 
Hamile kadınlarda ağrı sendromları
 
Hormonal denge bozukluklarında destekleyici amaçlı.
 


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır