Gıda Atıklarını Ev Yapımı Gübreye Dönüştüren Alet

9.2.2017 07:47:26 BilgeDede
Gıda Atıklarını Ev Yapımı Gübreye Dönüştüren Alet" title=  

Zera Food Recycler isimli alet evdeki yemek artıklarını gübreye dönüştürerek bahçe ve balkonunuzdaki bitkiler için hazır hale getiriyor. CES 2017’de üç ödül alan Zera 24 saat içerisinde geri dönüşümü tamamlayabiliyor.

 

Zera Food Recycler, ev mutfaklarında kullanılmak üzere yaratılmış bir gıda geri dönüştürücüsü. Geri dönüşümü tamamlaması 24 saat sürüyor. Minimalist tasarıma sahip inovatif ürün, her mutfağa uygun. Gıda atığını gübreye çevirmesi için tek bir butona basmak yeterli. Zera, gübre yapım sürecini hızlandırmak için oksijen, nem, ısı, bitki bazlı katkı ve karıştırıcı kullanıyor. Geleneksel kompost yapımı tekniklerinden farklı olarak aileler Zera’nın sistemini hava koşullarından bağımsız bütün yıl kullanabilirler. Ayrıca ürünü Zera App adlı mobil uygulama aracılığıyla uzaktan kontrol etmek mümkün. Özellikle bahçesi olan ya da çok sayıda saksı çiçeği yetiştiren insanlar için faydalı olabilecek bir ürün gibi görünüyor.

 

Zera, CES 2017’de Eko-Tasarım ve Sürdürülebilir Teknolojiler kategorisinde En İyi İnovasyon Ödülü almış. Ayrıca Daha İyi Bir Dünya İçin Teknoloji ve Ev Aletleri olmak üzere CES 2017’nin iki ayrı ürün kategorisinde de Onur Ödülü almış.

 

 


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır