Yalanın en belirgin hareketleri

9.6.2016 16:06:02 BilgeDede
Yalanın en belirgin hareketleri" title=  

Yalanlar! Korumak, zulmetmek, güvence vermek, baltalamak, zarar vermek ve düzeltip olaylari tatliya baglamak için her yerdeler. Peki bütün yalanlar kötü müdür? Eger birini seviyorsaniz oldugundan daha hos göründügünü o kisiye söylemek çok mu yanlis bir seydir? Fakat bazi yalanlar da vardir ki gerçekten seytanidirler. Sonuçta ne tür olursa olsun yalanlar aldaticidir.
Bir yalani ortaya çikartacak birçok beden dili sinyali vardir. Bunlar:-Agzi kapatmak
-Üst dudagi ya da burnu kasimak
-Kontrolsüz yüz kizarmasi
-Dudak yalamak
-Aniden bacaklari çapraz hale getirmek
-Aniden kollari çapraz hale getirmek
-Aniden sigara içmek
-Uzaga ya da yana bakmak
-Zorlama göz temasi
-Abartili dik durus
-Yumrugu, disleri sikmak
-Huzursuzlanma, yerinde duramama
-El saklama
-Göz bebeklerinde küçülme
-Kontrollü ses tonu
-Kekelemek, agzinda gevelemek, tereddüt
-Terleme, el silme
Aniden gülme

Yukarida tüm yalan söyleme belirtileri listelenmistir. Asil önemli olan; bu sinyalleri dogru bir sekilde tercüme edebilmektir. Bunu yapabilmek için, bir miktar insan dogasini bilmek ve bu sinyallerin neden ve nasil olustugunu kavramak gereklidir.
Endise anahtardir. Insanlar yalan söylediklerinde kendilerini sterse sokarlar. Vücuda adrenalin yayilir, kalp daha hizli atar, kaslar gerilir, kan damarlari genisler ve ya büzülür, göz bebekleri küçülür, nikotin ihtiyaci artar ve nefes alip verisi hizlanir. Yalan dedektörlerinin kabiliyeti, insanlarin yalan söylerken sergiledigi bu psikolojik reaksiyonlara baglidir. Egitim almis bir vücut dili uzmani dedektöre ihtiyaç duymaz. Bu degisimler, nereye bakacagini biliyorsan oldukça görünürdür.
Birçok batiliya küçüklügünden beri kendisine konusan insana bakmak ögretilmistir. Çocuklar yalan söyledikleri zaman içgüdüsel olarak agizlarini kapatirlar ve bilinçaltlarinda vücut hareketlerinin onlara ihanet edecegini bildikleri için ellerini saklarlar. Insanlarin yalan söylerken neden bu sekilde davrandiklarinin açiklamasini psikologlara birakacagiz fakat yalan söylerken ne yaptiklarini bilmek zaten yeterli.


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır