Traktörler de elektrikliye dönüşüyor

1.1.2017 10:40:09 BilgeDede
Traktörler de elektrikliye dönüşüyor" title=  

John Deere, 2017 yılında Fransa’da yapılacak olan SIMA Tarım Ticareti Fuarı’nda göstermek üzere yeni elektrikli traktörünün bir videosunu yayınladı. Deere’in attığı bu adım geleceğin sıfır salınımlı taşıt teknolojisi için oldukça önemli.

 

Traktörler, elektrikli hale dönüştürülmek için ideal bir araç olarak görülüyor. Elektrik motorları traktörlerin gerektirdiği devasa tork rakamlarını üretmek için iyi fikir gibi görünüyor. Genelde kısa mesafeli sürüşler gerektirdiğinden şarj etmek de kolay olacaktır. Ayrıca dizel dişliyle karşılaştırıldığında daha az bakım gerektirmeleri elektrikli traktörleri kullanımı kolay ve makul bir araç kılıyor.

John Deere’in SESAM (Sustainable Energy Supply for Agricultural Machinery) traktörü 130 kilovata kadar (174 beygir gücü) çıkabilen çift elektrikli motora sahip. Çift motor üç farklı moda ayarlanabiliyor; bütün güç sadece tekerleklere ya da sadece çıkış miline verilebiliyor veya güç ikisi arasında eşit şekilde dengelenebiliyor. Bu şekilde kullanılan bir batarya ise yaklaşık olarak 4 saat kadar dayanabiliyor.

Kaynak: New Atlas

 

 


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır