Kağıt Pil Devrimi

19.12.2016 09:32:38 BilgeDede
Kağıt Pil Devrimi" title=  

Hayatımızdaki teknoloji sistemlerinde pillerin kullanımı da şüphesiz az değildir. Elektrikler kesildiğinde pilli ışıldaklardan, müzik dinlemek için radyo kullanımına pille çalışan oyuncaklardan daha pek çok alete kadar pillerden yararlanmaktayız. Pil teknolojisinde kağıt pil devrimi projesi süren yeni tasarımları sayesinde hayatımızda oldukça kolaylıklar sunacağa benziyor.


Pil Teknolojisinde Kağıt Kullanımı


Pillerle kullandığımız bir çok ürün artık kağıtların arkasına programlanan pil sistemi sayesinde olabilecektir. Kağıt pil teknolojisi kullanılırken insanın kanı, teri gibi biyolojik enerjilerden yararlanılmıştır. Böylece en imkansız sanılan yerlerde bile bu sistemi kullanarak hayatımızı kolaylaştırabileceğiz. Bu teknoloji ile hayatımızın pek çok sahasında kullanım kolaylığı sağlayabileceğiz.


Tıpta da Kullanılmaya Başlanacak


Hayatımıza oldukça katkı sağlayacağı düşünülen kağıt pil teknolojisi kullanımı tıp alanında kardiyoloji alanında da kullanılmaya başlanacak. Kalp atışlarını düzenleyen cihazlarda da kullanılacağı düşünülmektedir. Böylece bu sistem kalp cihazının içine yerleştirilerek aletin kesintisiz çalışmasını sağlayabilecektir. Kalp doktorlarının oldukça işine yarayacak bu tasarım ilerleyen zamanlarda pek çok kullanım alanları da genişletilebilir ve bu sayede daha geniş alanlarda da bu sistemi kullanabiliriz.


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır