Aşk mektubu nasıl yazılır

21.11.2016 12:24:37 BilgeDede
Aşk mektubu nasıl yazılır" title=  
Eski zamanlarda yazılan mektuplarda olan aşk sözcükleri, el yazısı ile düşünerek ve ağlanarak yazılırdı. Sevgiliye olan özlem, satırlara dökülür ve aşkın yarattığı mutluluk, hüzün ve acı satırlarda şiddetli şekilde hissedilirdi. İnternet teknolojisinin büyümesi, kaliteli cep telefonları ve artık şiir okumamak bu adetleri geri bırakmış durumda. Oysa, el yazınızla yazdığınız bir mektup, karşınızdakine ona ne kadar değer verdiğinizin bir göstergesi olmaktadır. Belki de sevgiliye verilecek en iyi hediye bir aşk mektubudur.

Genç arkadaşlarımızın aşk mektubu konusunda eksiklikleri olduğunu düşündüğümüzden, aşk mektubu nasıl yazılır konusunda belirli noktaları belirtelim istedik. Buna göre, öncelikle önünüze bir kağıt ve kalem alın, sevgilinizin neyini çok sevdiğinizi yazın. Ona neden aşıksınız, hangi huyları hoşunuza gidiyor. Gözlerinizi kapattığınızda gözünüzün önüne en çok neresi geliyor? Saçları, gözleri, kaşları, elleri, yüzü gibi.  Onu da yazın. Sonra yavaş yavaş yazmaya başlayın, ilk paragrafta ona, ne kadar değer verdiğinizi ve ona olan düşkünlüğünüzü yazın. İkinci paragrafta, onun huylarını ve sevdiğiniz özelliklerini yazın. Gözünüzü kapattığınızda aklınıza gelen ilk noktasını yazın ve onu hep hissettiğinizden bahsedin. En son paragrafta, bu mektubu niye yazmak istediğinizden bahsedin. El yazınızla yazmaya gayret gösterin, çünkü bu onun için zahmete girdiğinizin ve ne kadar romantik olduğunuzun bir göstergesidir. Ayrıca çok romantik de bir tarzdır.

Mektubu ne zaman ve nasıl vereceğinize karar verin. Mektubu okurken yanında mı olmak istiyorsunuz? Tek başına mı okumalı? Bizce tek başına okumasında yarar vardır. Arzu ederseniz, çantasına fark etmeden atabilirsiniz, eve gittiğinde fark edip okuyabilir. Bu arada eve tek bir gül de yollayabilirsiniz. Hem bir gül, hem de bir aşk mektubu! Böyle bir romantizm, her kadını kendinden alabilir. Asla onu aramayın, bırakın o sizi arasın. Sizi aradığında tek kelime söyleyin, seni seviyorum!

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır