Aşk acısı çekmek

17.11.2016 14:46:47 BilgeDede
Aşk acısı çekmek" title=  
Eski aşkınızı unutmak insan için çok zordur. Özellikle paylaşılan şeylerin fazla olduğu uzun süreli ilişkilerde acı çekmek aşkın doğasında vardır. Bir ilişki sonrası yaşananları unutmak için en önemli şey zamandır. Belki biraz klişe olsa da size gerekli olan şey zamandır. Eliniz kolunuz bağlı oturmaktansa onu unutmanın yollarını bizce deneyin.

 
Aşk acısını ve onu unutmanın en önemli yolu, kabul etmek ve direnmemektir. O kişi artık sizinle değil ve bundan sonrada olmayacak. Bunu kabul edin ve hayatınıza geri dönmeye çalışın.

Kendinize bir fren yapmayın ve bırakın. Ağlayın, küfredin, bağırın ve acıyı yaşayın. Kendinize filmler ayarlayın, dondurma, kahve ve sevdiğiniz şeyleri kendinize alın. İstediğiniz kadar ağlayarak, yemek yiyerek veya evden çıkmadan vakit geçirin. Acıyı kabul etmek ve yas tutmak için zaman ayırın.


Dönme şansı olduğu gibi veya arayayım diyerek sakın eliniz telefona gitmesin. Hiçbir bağlantıyı kafanızda tutmayın. O öldü ve yasını tutuyorum diye düşünün. Bilgisayarda, facebook , twitter, telefon numarası her şeyi silin ve hayatınızdan çıkarın. Böylelikle kontak kuracak bir nokta bırakmayın.


Birlikte yemek yediğiniz restoran, kafe, birlikte içtiğimiz kahve diyerek yer, eşya ve mekanları düşünmeyin, gitmeyin. Unutmayın nostaljiyi düşünmeyin. Siz geleceğe bakmalısınız.

Bol bol arkadaşlarınızla, ailenizle birlikte olun. Arkadaşlarınızla yaptığınız programlarda eğlenin ve güzel vakit geçirin. Arkadaşlarınıza içinizi dökün ve aşkınızı anlatın. Bırakın sizi teselli etsinler ve yanınızda olsunlar.  Bir anda her şeyi unutmak pek mümkün olmasa da bu acı zamanla azalacak ve yok olacak unutmayın.


İlişkinizin ve aşkın  neden bittiğini ve neden anlaşamadığınızı iyice düşünün. Sonuçta ilerleyen dönemde belki de çok daha fazla acı çekeceksiniz. Bu nedenle şükredin ve hayata dört elle sarılın.

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır