Oruç Tutarken Susuzluğu Gideren 7 Besin

8.6.2016 10:31:40 BilgeDede
Oruç Tutarken Susuzluğu Gideren 7 Besin" title=  

 

Yaz mevsiminin güzide meyvelerinden olan kavun ve karpuz, sahurda soguk olarak tüketildiginde ciddi anlamda susuzlugunuzu önlemis olacaktir. Dilerseniz bu meyveleri sorbe olarak da tüketebilirisiniz.

SeftaliRamazan ayinin yaza denk gelmesi oruç tutanlari tedirgin yapsa da yaz meyveleri imdatlarina yetisti. Kavun ve karpuzdan sonra etkili olan bir diger meyve; seftali!

Seftaliden komposto yapabilir ya da meyve salatasi halinde sahurda bolca tüketebilirsiniz. Mide ve bagirsaklari düzenleyen seftali, oruç tutarken susamaniza engel olacak...

Domates


Bol miktarda kalsiyum, magnezyum ve potasyum içeren domates, kelimenin tam anlamiyla serinleten bir gida. Bizim önerimiz, sahur sofranizda çeri domateslerini (kesmeden) derin bir kase içerisinde buz ile bekletmeniz. Bu sekilde beklettiginizde, siz sofradan kalkana kadar domatesler soguk kalacaktir.


Ev yapimi yogurt

 

Sagliga binbir çesit faydasi olan yogurt, Ramazan'da da bizleri yalniz birakmiyor. Evde mayaladiginiz tuzsuz yogurt, sicak günlerde serinlemeniz için birebir!Meyan serbeti

 

Meyan serbeti, bagisiklik sistemini sigortalayan nadide içeceklerden biri. Sicak havalarda gazli içeceklerin yerine tercih edebileceginiz bu içecek, gün boyu susuzlugunuzun giderilmesine yardimci olur.


Maden suyu

 

Böbreklerdeki tas olusumunu önleyen maden suyu ayni zamanda iltihap gidericidir. Pankreasa bagli olarak ortaya çikan rahatsizliklarda da oldukça etklilidir. Ramazan ayinda, iftardan sonra ve sahurda içeceginiz bir sise maden suyu sizi hem rahatlatacak hem de susuzlugunuzun giderilmesinde etkili olacaktir.


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır