Antropoz Nedir?

8.6.2016 10:23:18 BilgeDede
Antropoz Nedir?" title=  
Herkesin bildigi gibi erkekler bu dönemlerinde degisik durumlara girer, tipki bayanlarin menopoz dönemlerinde oldugu gibi. Kimi erkek daha bir genç davranmaya baslar kimi erkekse bir tembel davranip andropozu buna bahane gösterir. Erkek dogasi geregi gençlesmeye çalismasi iyide, gençlesmenin sebebi nedir diye sormak gerekiyor.

 

Andropoz döneminde aldatma yoluna giden kisi tehlikelidir. Karsi cinsin üzerinde bir etkim hala var, hala kadinlari tatmin edebiliyorum demek aslinda ‘Andropoz mu oldum?’ sorusunun kesin yanitidir. Iste andropoz hakkinda detayli bilgi; Iskoç bilim adamlari, andropoz evresindeki baylarin asiri riskli davranislar sergiledigini söyledi. Asiri süratli araç sürmek, aniden gelen spor yapma istegi, aldatmalar, viagra kullanimi gibi kendilerini yasli olmadiklarina ikna etme çabasi içinde olduklarini belirtti. Tabiki cinsel yasamdaki güçsüzlük ve iktidarsizlik korkusu onlarin en büyük kabusu. Tipki kadinlarin menopozu gibi erkeklerin dogal yaslanma sürecinin bir parçasi olan andropoz, her erkektete aldatma gibi belirtilerle açiga çikmayabilir. Bazi erkeklerin korkulu rüyasi olan andropoz, bazi erkekleri bunalima sokarken kimi erkekler bu dönemi farkinda dahi olmadan atlatabiliyor. Bilinmesi gereken en önemli nokta antropoz evresini geçirmiste olsa erkekte testesteron hormonu bitmiyor. Kadinlarda menapozdan sonra bittigi bilinen bu hormonlar için erkekte aynisi söylenemez diyen Iskoç bilim adamlari, ‘baylarda androjen eksikliginden ötürü hormon seviyelerinin düstügünden andropoz görülür’ diye belirtti.

 

Andropoz Belirtileri

 

1. Cinsel istekte azalma 2. Güç kaybi 3. Yorgunluk 4. Uykusuzluk 5. Duygusal degismeler 6. Depresyon 7. Kaslarda erime 8. Kemiklerde erime (osteoporoz) 9. Özellikle göbekte görülen vücut yaglanmalari Andropoz döneminde kisinin hormonu tamamen tükenmediginden ötürü tedaviside tabiiki var. Özellikle alternatif tip andropoz için süper imkanlar sunuyor, tabi doktor kontrolünde kullanilan ilaçlarda bulunuyor. Kuvvet macunlari bu isi fazlasiyla görebilir.


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır