Gelinin Ayakkabısının Altına İsim Yazma Adeti

10.10.2016 08:46:00 BilgeDede
Gelinin Ayakkabısının Altına İsim Yazma Adeti" title=  
Ülkemizde batıl inançlar çok fazla… Bunlara inananlarda çok fazla… Aslında saçma olduğunu biliyorum inanmıyorum da ama bana nedense bunlar eğlenceli ve heyecanlı geliyor. Yani olmayacağını biliyorum ama bazen yapmaktan da kendimi alıkoyamıyorum.

Bunlardan bir tanesi de düğünde gelinin giyeceği ayakkabının altına isim yazmak. Batıl inanca göre düğünden sonra ayakkabının altına yazılan isimlerden hangisi silindiyse ismi silinen kişinin yakın zamanda evleneceğine yani sıranın ona geldiğini haber verir. :)

Bana kalırsa bunlar kızların arasında düğünle ilgili diğer eğlencelerden bir tanesi. Nasıl yani? Diye soracak olursanız, hemen açıklayayım. Kızların kendi aralarında konuşmaktan zevk aldıkları konulardan biri de yakın arkadaşları evleneceğinde düğün hakkında konuşmak; saç modelleri, elbise modelleri, makyaj hakkında yorumlar yapıp üstüne kafa yormaktır. Düğün geldi geçti her şey çok güzel oldu ve bu sefer de kızlar arasında ki diğer mevzu ayakkabının altından kimlerin isimlerinin silindiği konusudur. Gelinden haber gelene kadar bir sürü teori ortaya atılır; işte seninki silinmiştir ya da benim ki silinmemiştir gibi… Gelin olan arkadaşımızla ilk buluştuğumuz da sorduğumuz soru ayakkabısı olur. :)

Eğer siz benim gibi inanmayıp yapanlardan değil de; inanıp yapanlardansanız eğer size birkaç tavsiyem olacak. Gelinin ayakkabısının altına isminizi yazmadan önce geline giydirin ve kuaför salonunda 2 tur attırın böylece ayakkabının nerelerine baskı uygulandığını öğrenmiş olacaksınız ve oralara isminizi yazarken de tükenmez kalem değil, kurşun kalem kullanınız.

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır