Power Bank Nedir?

28.9.2016 20:40:23 BilgeDede
Power Bank Nedir?" title=  

Power Bank genel olarak taşınabilir şarj cihazı olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra harici batarya ve taşınabilir harici şarj cihazı olarak da bilinir. Power Bank şarj cihazı sayesinde cep telefonu, tablet PC ve daha birçok elektronik aygıtı her an, her yerde şarj edebilirsiniz.

 

Power Bank taşınabilir şarj cihazı‘nın amacı, şehir elektrik şebekesinden ayrı bir şekilde, yanınızda taşıyabileceğiniz cihazınızı, mobil olarak (hareket halindeyken bile) şarj edebilmenizi sağlamak.

 

Bu ürün ile sadece akıllı cep telefonlarınızı değil, belirli ölçeklerde bilgisayarınızı bile şarj edebileceğinizi söylemek gerekir.

 

 

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?Örneğin sizin kullandığınız telefonun pil kapasitesi 3000-4000 mAh o zaman sizin en az 7000-8000 mAh bir taşınabilir şarj aleti almanız gerekecek. Çünkü tam telefonunuzun kapasitesinde alırsanız bir kere şarj edersiniz bu da yetmeyebilir eğer 2 katı değerinde bir taşınabilir şarj aleti alırsanız 2 kere şarj edersiniz ve bu da gün içerisinde idare etmenize yarar. Fakat günde prize fazla ulaşamıyorsanız 10000 mAh ve üzeri bir taşınabilir şarj aleti alabilirsiniz. Şunu söylemekte fayda var adından da belli olacağı gibi taşınabilir şarj aleti olduğu için fazla yüksek kapasiteli almanızı tavsiye etmeyiz çünkü taşıması zor olabilir, cebinize sığmayabilir veya ağır gelebilir.

Eğer illa ki yüksek kapasiteli olsun istiyorsanız çıkış gücü en az 1.5A olan bir powerbank alın. 1A olursa çok bekleyebilirsiniz.

 

 


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır