Yüreğinizi Büyütün

24.9.2016 17:05:21 BilgeDede
Yüreğinizi Büyütün" title=  

Hepimiz yaşıyoruz ve hayata iz bırakmak istiyoruz. Evet, bazıları gerçekten hayata iz bırakıyor. Gerek bilim alanında gerek ses güzelliği, vücut güzelliği… Bazıları ilim alanında bize hiç sönmeyecek kuşaktan kuşağa aktarılacak meşaleler bırakmaktadır… Peki siz? Hayatınıza nasıl bir iz bırakmak istersiniz? Bu saydıklarım dışında bizler, sıradan hayatı olan insanlar da iz bırakabilir. Nasıl mı?

 

Öncelikle olumlu düşünmeliyiz, korkmamalıyız. Hayatta her adım attığımızda daha güçlü daha özgüvenli atmalıyız. Örneğin fırsatını yakaladığınız her yerde Herhangi bir topluluk önünde konuşun o zaman düşüncelerinizi rahatlıkla ifade edebildiğinizi ve onların arkasında durabildiğinizi göreceksiniz, ikna kabiliyetiniz gelişecek ve kendinize güveniniz artacaktır. Bir şeyler karalayın, mesela okuduğunuz romanın en sevdiğiniz kısmını yazın kendinizden bir parça katın harmanlayın… Devrik cümleler ya da Noktalama işaretleri yanlış olabilir bunları önemsemeksizin sadece ama sadece yazın, kelimeler arasında zamanla kaybolup ferahlamış hissedeceksiniz. Yazınızda kendini göreceksiniz ve bu heyecanınızı daha da artıracak.

 

Hayatınızda ki insanları sevin…Öyle uzaktan sevme olmaz ki onlara dokunun ve kucaklayın. Böylelikle sevginizi dokunarak hissettirin. Hata yapmış olabilirler fakat bu onların değil hatalarının dışlanması gerektiğini gösterir. İnsanları severek hiç kimseyi ötekileştirmemişte olursunuz. İletişiminize dikkat edin. Bir cümlenin birçok anlamı olabilir unutmayın en iyi anlamı sizin anlatmak istediğiniz olsun. Hobileriniz arasında seçici olun. İlgi odağınız ve kendinizi geliştirmek istediğiniz sadece 1 alan olsun. İlerleyen süreçte o alanda yükselerek uzmanlaştığınızı fark edeceksiniz. Sonuç olarak kendinizi ciddiye alın. Hayatınızda “ben yapamam” gibi cümleleri uzaklaştırın. Korkmayın “Seni seviyorum” ya da “sen benim için değerlisin” gibi kelimeler yanlış anlaşılmaz. Her daim Yüreğinizi Büyütün…

 

O ZAMAN SIRADAN SANDIĞINIZ HAYATA EN BÜYÜK İZİ SİZ BIRAKMIŞ OLACAKSINIZ.


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır