Saçtaki elektiriklenme

7.6.2016 08:14:24 BilgeDede
Saçtaki elektiriklenme" title=  

Saçlardaki elektriklenmenin nedeni,Saç, havadaki nemi hapsettigi zaman elektriklenir. Saç telinin dis yüzeyi pürüzlü ve parça parçaysa, su moleküllerinin içeri sizarak korteksigenisletmesi daha kolay olur.
Çözüm önerisi,Nemsizligi giderin, dusta saçinizin yeterince nem kazanmasini saglarsaniz, gün boyu havadaki nemi emmesine engel olursunuz.Tamamen kurutun,saçinizi, kil uçlarinda minik toplar olan bir firçayla kurutun. Bunlar isiyi emerek saçi daha hizli düzlestirir. Nemli saç elektriklenmeye daha fazla meyillidir. Kurutma islemini gereginden daha erken sonlandirmayin.


Kabarik saça bakim nasil yapilmali;


-Saçin kabarmasinda ne gibi sebepler var öncelikle bunu arastirmak gerekli. Hangi tür saçlar kabarir? Çok kuru dalgali saçlar kabaran saçlardir. Bu saçlarin kabarmamasi için öncelikle bakim yapilmasi gerekli. Kullanilan sampuanlara özellikle dikkat etmek gerekli bayanlar fazla dikkat etmiyor genelde ama sampuanlarin katkisi bakim esnasinda çok önemlidir.

Tuz orani yüksek olan sampuanlar kullandigimiz için saçlarda kuruma meydana gelmektedir. Suyun içindeki klorda bile yüksek oranda kuruma yapmaktadir. Düzenli olarak ayni sampuani ve kaliteli ürün kullanmaya özen göstermeliyiz. Dustan sonra saç uçlarini besleyen ürünler kullanabilirsiniz. Ayrica saçlarinizi yikayip kuruttuktan sonra aksam uyumadan önce saçlarinizi atkuyrugu gibi toplayip uyumak da faydali olacaktir.


Bunun yani sira düzlestirici ürünler iyi bir bakimdan sonra yani sampuan ve kremleme isleminden sonra bu sekilde hacimlerini alabilirsiniz kabaran saçlarinizin veya kuaförünüze çektireceginiz iyi bir fön kabarikligin gitmesine yardimci olacaktir. Daha yüzeysel hafif bir sekilde sadece kabarikligini alan ürünler vardir. Mesela köpük kullanabiliriz. Biraz daha hacmini almak için köpügü sürdükten sonra yedirip taratip kendi halinde birakarak kabaran saçlarinizin hacminin azalmasina tekrar yardimci olabilirsiniz. Bazi kuaförler saçlara inceltme yöntemi ile hacmini azaltma yöntemini kullanabiliyor.

 

Fakat bu bazen çok terste tepe biliyor. Inceltme yöntemini eger diplerden yaparsaniz saçi gereginden daha fazla hacimli durmasina yol açabilirsiniz. Sadece uçlardan az bir miktar inceltme yaparak hacmini azaltmak mümkündür ama diplere girdiginiz zaman kisa saçlardan dolayi saçta hacim daha fazla olacaktir. Istenmeyen sonuçlar karsiniza çikacaktir. Inceltmenin degisik yöntemleri vardir. Bazi kuaförler ustura ile yapmaktadir. Bazi kuaförlerde efile makasi ile yapmaktadirlar. Genel olarak saçtaki kabarikligi en iyi sekilde öncelikle iyi bir bakim sonrasinda düzlestirici kullanmak saça nem kazandirmaktir.


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır