Ilişkiyi ayakta tutmak

7.6.2016 08:09:51 BilgeDede
Ilişkiyi ayakta tutmak" title=  
Iliskinizi ayakta  tutup güçlendiren sözlerin herkesin bilmesi gerektigini düsünüyorum. Iliskinizi zinde tutmak için büyük rol oynar sözler.

seninle gurur duyuyorum

Bir erkek, bir kadinin kendisinden gurur duyuyor olmasindan çok hoslanir. Tabii dümdüz bir sekilde, “Onun basarilarindan mutluluk duyuyorum” demeniz gerekmez. Onunla gurur duydugunuzu, dolayli yoldan da anlatabilirsiniz. Mesela arkadas grubunuzla sohbetteyken, baskalarina, esinizin basariyla üstesinden geldigi bir is hakkinda bildiklerinizi anlatarak, onun hayatindaki detaylara önem verdiginizi gösterebilirsiniz. Ne tür islerde iyi oldugunu dile getirerek onunla gurur duydugunuz sinyalini verebilirsiniz. Ondan bir sey yapmasini isterken, “Bunu senin yapacagindan eminim” diyerek onu gururlandirabilirsiniz.

 
Tesekkürler

Ne konuda oldugunun bir önemi yok; onu herhangi bir sey için takdir ettiginizi mutlaka belirtmelisiniz. Diyelim ki çok yogun bir is günü geçirdigini biliyorsunuz. Aksam yemegindeyken o yogunluk arasinda sizinle ilgili olan bir konuya öncelik verdigi için ona tesekkür etmelisiniz. Ya da mesela ev isleri konusunda is bölümü yaptiniz ve o üstüne düsen görevleri yerine getirdi. Isler bittikten sonra “Sayende evimiz tertemiz oldu, tesekkür ederim” demek, aranizdaki sicak bagi daha da güçlendirir.

Özür dilerim

Hatali oldugunuzu kabul edip özür dileme erdeminizi sergilemekten çekinmeyin. Bu, onu ne kadar önemsediginizi, yaptiginiz yanlisliktan dolayi üzgün oldugunuzu, onu üzmüs olmaktan pisman oldugunuzu gösterir.

Dinlenmen lazim

Gün boyu yapacak ne çok isiniz var! Bunlardan dolayi yorgun düsmemek mümkün degil. O gün esiniz sizden daha yorgunsa kalan isleri devralip, “Sen biraz dinlen” demek, onu ne kadar düsündügünüzü ortaya çikarir. Elbette bu durum karsilikli, siz de zaman zaman ayni özeni beklemekte haklisiniz.

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır