Çocugum Yemek Yemiyor Ne Yapmalıyım

6.6.2016 00:46:40 BilgeDede
Çocugum Yemek Yemiyor Ne Yapmalıyım" title=  
Çocugum Yemek Yemiyor Ne Yapmaliyim diyorsaniz asagidaki uyarilari dikkate almalisiniz.

1. Çocugunuza, beslenme egitimi verin: Beslenmenin önemini anlamasi için hikayeler, masallar anlatin, sagligimiz için beslenmenin yerini oyunlarla kavramasina yardimci olun.

2. Yemekten keyif almasini saglayin: Yasina göre degismekle birlikte yemekten keyif almasi için farkli oyun teknikleri deneyebilirsiniz. Zeytinden göz , domatesten agiz, peynirden burun yapacaginiz yemek tabagi hazirlayabilir, besinleri çocugunuzun hosuna gidecek hale getirebilirsiniz. Çocugunuzun tabaginda yapacaginiz degisiklikler onun çok erken yaslarda gelisen görsel zekasina da yardimci olacak ve yemegi zorunluluktan çikartarak eglenceli bir hale dönüstürecektir.

3. Çocugunuzun sizi örnek aldigini unutmayin: Sürekli sizi takip eden, hareketlerinizi taklit etmeye her an hazir bulunan çocuklarinizin beslenmede sizi örnek alacagini unutmadan hareket etmelisiniz. Yemek seçen bir anne-babanin ne yazik ki çocugunda da ayni durum gözlenmektedir. Çocugunuzu dogru yönlendirebilmek adina yemek seçmeden, mümkün oldugunca her besin grubundan azar azar da olsa tabaginizda bulundurmaya özen gösterin.

4. Çocugunuzu yemek yemesi için zorlamayin: Çocugunuza zorla yemek yedirmek, israrci davranmak çocugunuzun yemekten daha fazla uzaklasmasina yol açabilir ve bu durum aliskanlik haline gelerek süreklilik gösterebilir.

5. Yemekten önce abur cubur vermeyin: Mide kapasiteleri çok gelismismedigi için yemek öncesi abur cubur atistiran çocuklar ögün saati geldiginde tokluk hissi nedeniyle yemek yemeyi reddeder. Bu nedenle çocugunuzun yemek saatine kadar çikolata, sekerleme gibi abur cuburlari yemesine engel olun.

 


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır