Demokrasi zaferimiz mübarek olsun !

18.7.2016 14:59:12 BilgeDede
Demokrasi zaferimiz mübarek olsun !" title=  

Ya  Rabbi…

Ne uzun, ne zorlu, ne bitmek bilmeyen bir gece…

Dua dua göğe yükselen çağrılarımız yakarış olup geliyor huzuruna. Sen-ben olarak değil, bir ve bütün olarak, Türk-Kürt olarak değil ümmet olarak, Ak Parti’li-MHP’li olarak değil tek millet olarak mahşeri bir kalabalıkla inletiyoruz meydanları.

Ezanlar… Salalar… Tekbirler…

Meydanlarda milyonlarla senin ismini zikrediyoruz.

Korkmuyoruz. Üzülmüyoruz. Endişelenmiyoruz.

‘’Davanın sahibi Hak’tır, Hak olan davada zafer muhakkaktır.’’ satırları şimdi daha çok anlam buluyor gönüllerimizde. Defaatle haykırdığımız inancımızı şimdi yeniden avazımız çıktığı kadar bağırıyoruz. Zalime, haine, nanköre, ite köpeğe çalım atan bakışlarımızla inancımızın, davamızın, ezanımızın, bayrağımızın, vatanımızın savaşını veriyoruz adeta.

‘’Her karanlık, yepyeni aydınlıkların müjdecisidir. Birliğe, beraberliğe, nice zaferlere, kim bilir o karanlıklar gün gelir en büyük sevinçlere gebedir 78 milyon millete. Biliyoruz ki ülkemizin üzerindeki kara bulutlar dağılacak, bu karanlıkların ardından da yepyeni aydınlıklara ulaşacağız. Gün gelecek en büyük sevinçlerimizi yaşayacağız. Biliyoruz ki Hakk’ın yanında olanlar her zaman olduğu gibi kazanacak. Biliyoruz ve inanıyoruz ki bilek gücü değil, iman gücü muzaffer olacak.

Biliyoruz, bayrakları bayrak yapan da, toprağı vatan yapan da elbette ki üstündeki kan ve uğrunda ölenlerdir. Bu kan kokan coğrafya da bizimdir bu gözü yaşlı tarih de.

Ne ezanlarımızı dindirebilir, ne bayrağımızı indirebilir, ne de vatanımızı bölebilirsiniz.

Gücünüz yok, inancınız yok, saygınız yok, yaptığınız zulümler karşısında ahirette olacakları hesap edecek aklınız da yok !

Tasalanmıyoruz, zaman da bizden yana, külümüzden yükselen duman da. Biz kısık sesler olsak da minarelerden avaz avaz yükselen ezanlarımız dinmeyecek. İnancımız var, Müslümanlıkla yoğrulan yurdu Müslümansız bırakmayan Allah şimdi de bırakmayacak. Dünya düşman biliyoruz. Ama sizin bilmediğiniz bir şey var, son durak son ilahi ferman da bizden yana iman da bizden yana.

ALLAH BİZDEN YANA VESSELAM…’’ satırlarını yeniden büyük bir inançla anımsıyoruz.

Tekbirler yükseliyor güzel vatanımın dört bir tarafından. Acı bir haber daha da dağlıyor gönüllerimizi.

Az evvel omuz omuza verip tekbirler getirdiğimiz, inancımızı, zafer umudumuzu haykırdığımız,   ’’Ezanlar dinmez, bu bayrak inmez, şehitler ölmez, bu vatan da asla bölünmez.’’ diye sloganlar attığımız bir babanın yiğidi, bir ananın kınalı kuzusunun şehit olduğu haberini alıyoruz. Hep birden ciğerimiz yanıyor. Her ne kadar dik durup metanetli olmaya çalışsak da tutamıyoruz gözyaşlarımızı. İnsanız biz ya, insanız ! Bir kalbimiz var, bir vicdanımız, bir merhamet duygumuz var ! Yedi kat yabancımız da olsa, bir olandan gelen aciz birer varlığız hepimiz. Nasıl dayanalım böylesi bir acıya, nasıl direnelim, nasıl sabredelim ?

Bütün dua çiçeklerini gözyaşlarımızla besleyerek yeniden açıyoruz ellerimizi semaya.

Sabah namazına dakikalar var. En güzel sığınağımız olan secdeye varmak üzere Bismillah deyip kalkıyoruz oturduğumuz yerden. Derman yok dizlerimizde. Ayakta duracak, adım atacak mecalimiz yok. İnancımızın verdiği o güçle adımlıyoruz camiinin yolunu.

Kalabalığız…

Karşımıza iki delikanlı çıkıyor camii yolunda. Ellerinde su paketleri her geçenin yüreğine bir damla su serpmek için hayırda yarışıyor. Önce almadan geçiyorum, sonra dönüp bir tane de ben istiyorum. Boğazlarımız kurumuş inancımızı haykırmaktan. İki yudum su içelim ki döndüğümüzde daha gür bir seda ile haykıralım istiyoruz. Camiye varıyoruz birazdan, bakıyoruz büyük bir kalabalık da cami avlusunu doldurmuş, geçemiyoruz şadırvana. Hemen caminin yanındaki parka koşuyoruz abdest alabilme düşüncesiyle ama nafile, kapı duvar. Tek çare, elimizdeki  delikanlıların verdiği yarım litrelik  sular. Alıyoruz abdestimizi varıyoruz Yaradan’ın huzuruna. Tam ellerimizi açıp duaya koyulmuşken arka saflardan bir teyzenin söylediğine dikkat kesiliyorum ;

 ‘’Nasipte şehidimizin suyuyla abdest almak da varmış, Allah rahmet eylesin.’’ diyor, dualarımızın başına yarım litrelik suyu sayesinde aldığımız abdestin şükrüyle bir de Fatiha gönderiyoruz şehidimizin ruhuna.

Dinmiyor ezanlar, salalar. Biri bitmeden diğeri başlıyor. Daha çok güçleniyoruz. Dinmesin istiyoruz zaten. Bunun savaşını veriyoruz. Koca bir millet tomadan sıkılan suya, biber gazına değil, topa, tanka, tüfeğe baş kaldırıyor.

‘’ BİZ EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIK, HÜR YAŞARIZ.

   HANGİ ÇILGIN BİZE ZİNCİR VURACAKMIŞ ? ŞAŞARIZ !

   KÜKREMİŞ SEL GİBİYİZ: BENDİMİZİ ÇİĞNER, AŞARIZ.

   YIRTARIZ DAĞLARI, ENGİNLERE SIĞMAZ TAŞARIZ.’’

‘’İndirmeyiz bu bayrağı göklerden, dindirmeyiz bu ezanları biiznillah. Karadan gemileri yürüten bir ecdadın fethettiği İstanbul’u, üç beş çapulcuyla boğaza dizdiğiniz tanklarla bizden alabilmek için bir RECEP TAYYİP ERDOĞAN değil  78 milyon ERDOĞAN’I ezip geçmeniz lazım ey hainler !’’ diyerek tükürüyoruz kafirin yüzüne.

Gün ağarıyor artık…

Yavaş yavaş felaha kavuşuyor yeryüzü. Katran karası gecelerden sonra bizi sabaha ulaştıran Rabbimiz bu kabus dolu geceden sonra da zaferi bize nasip edecek, biliyoruz.

Çıkıyoruz camiden, meydana doğru yol alıyor adımlarımız. Yanımdan geçen bir Bey Amca’nın yanında yürüyen amcaya söylediği bir cümleye dikkat kesiliyorum bu kezde,

‘’Bu gecenin sonunda Çanakkale Zaferi’ni yeniden kazanmış gibi olduk ha, öyle değil mi ?’’ diyor,

‘’Evet diyorum içimden, evet  Bey Amca zafer biz inananların olacaktır Allah’ın izniyle, ve o zafer de yakındır inşallah.’’

Darbe ile ezan susturulan günlerden, ezan ile darbe durdurulan günlere gelmek büyük bir zaferdir elhamdülillah.

Milli irade, milli birlik, milli beraberlik daim, demokrasi zaferimiz mübarek olsun !

 

Tuğba Doğan

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır