Soğan Suyu Zayıflatır Mı ?

15.7.2016 08:11:09 BilgeDede
Soğan Suyu Zayıflatır Mı ?" title=  

Çağımızda dünya genelinde en büyük sağlık sorunlarından biri haline gelen obezite, genç yaşlı çok sayıda insanı tehdidi altına almaktadır. Özellikle çocuk yaşlardaki bireylerde sürekli hazır gıda ve sağlıksız beslenmeyle birlikte iyice yaygınlaşan fazla kilo problemi, toplum sağlığı açısınsan ciddi sağlık problemleri yarattığı için ülkeler bu sorunların önüne geçmek adına obeziteyle savaşıcı teknikler geliştirmeye yönelmişlerdir.

Tıbbi olarak müdahalelerin dışında, günlük hayatta daha basit ve maddi açıdan daha elde edilebilir çözümler yaratmak için bireyler arasında “bitkisel yöntemleri kullanarak zayıflamaya çalışma” metodları her geçen gün daha da gelişmektedir.

Pek çok doğal ürünle hazırlanan kürler, beslenmeye yardımcı ürünler günlük beslenme düzenine sokulduktan sonra ek olarak bir de sporla ilgilenildiği sürece kilo verme süreci daha kolay ve daha sağlıklı geçmektedir.

 

Fakat fazla kilolardan kurtulma noktasında sadece tek bir kaynağa umut bağlamak, başka hiç bir çaba göstermeden sadece doğal bir ürünü sınırsız tüketmek kilo vermeye değil aksine vücudu şoka sokarak daha da sağlıksızlaştırmaya neden olabilmektedir.


Bu tip bitkisel ürünlerle zayıflama aşamalarında kürü tek başına kullanmak yerine mümkün olduğunca yenilen içilen şeylere dikkat etmek, metabolizmanın dengesini bozmayacak kadar doğal ürün takviyesi kullanmak ve vücudun kaldırabileceği sıklıkta spor yapmak çok önemlidir.

İşte ancak bu şartlar altında kullanılan zayıflamaya yönelik bitkisel ürünler kilo verme sürecine etkili olacaktır. Bu tip ürünlerden en çok kullanılanların başında ise soğan suyu gelmektedir.

Piyasada adı “soğan çorbası diyeti”, “soğan suyu diyeti” ve “soğan kürü” gibi isimlerle anılan soğan suyuyla zayıflama durumu, yazımızın başından itibaren anlattığımız gibi tek başına başka bir çabalama gösterilmeden kilo verdirmesi mümkün değildir.

Soğan suyu hem egzersizle hem diyetle birlikte kullanıldığı takdirde vücudunuzdaki toksinler çok hızlı bir şekilde dışarı atıldığı gibi metabolizmanın çalışma hızını da hızlandırarak daha çabuk kilo vermenize katkı sağlamaktadır.

Soğanın direkt olarak kendisinin değil de suyunun zayıflamaya katkısının olması, uzmanların ortak görüşüne göre soğanın içerisinde bulunan uçucu enzimlerin kesme işleminden sonra kaybolduğu gerçeğine yöneliktir.

Bu sebepten ötürü soğanı keserek tüketmek yerine suyunu çıkartarak direkt olarak suyunu içmek zayıflama konusunda daha fayda sağlayacak bir yöntemdir.

Soğan suyunun faydaları nelerdir?

Soğan suyu içildiğinde kalp sağlığını güçlendirir ve kalbi kalp-damar hastalıklarından koruyucu etki gösterir.

Vücutta bağışıklık sistemini güçlendirici etki yaratabilmektedir.

Dolaşım bozukluklarını yok edebilme etkisi vardır.

Kansızlığa çare olmaktadır.

En büyük etkisi vücutta yağ tabakasını çözerek kilo vermeye yardımcı olmasıdır.

Metabolizmada oluşacak olası kan pıhtılaşması probleminin önüne geçebilmektedir. İçeriğinde bulunan “ester” denilen yapılar pıhtılaşmanın önlenmesini sağlayan yapılardır.

Soğan suyu içildiğinde kişi stresten uzaklaşıp daha sakin bir yapıya sahip olabilmektedir.

Soğan suyu iyi bir balgam söktürücüdür.

Prostat hastalarının iltihaplanmadan dolayı çektikleri ağrılarının giderilmesinde çok etkili bir üründür.

İçeriğinde bulunan “flavonoid” maddesi sayesinde soğan suyu, damarları genişletici etki yaratabilmektedir.

Kadınlarda ortaya çıkan “polikistik over sendromu” hastalığının iyileşme sürecinde rahatlıkla kullanılabilir.

Metabolizmada tansiyon değerlerini ve kan şekeri değerlerini olması gereken seviyeye getirme özelliği bulunmaktadır.

İçeriğinde bulunan “sulfosid” enzimi yüzünden soğan suyu, iyi bir antibiyotik ürün olma özelliği taşımaktadır.

Kadınların erken menopoz sürecine girme durumlarında hem fiziksel hem de ruhsal rahatlama sağlamaları adına çok etkilidir. Özellikle içeriğindeki “dimethylthiopen” grubu maddeleri ve buna benzer türevlerin bulunmasıyla birlikte menopoz dönemlerinde görülebilen ateşlenme durumlarına son derece etkili bir çözüm sağlamaktadır.

Boğaz ağrısı ve boğaz iltihabı gibi sorunlar yaşayan kişilerin soğan suyunu balla karıştırarak kullanmaları takdirinde tüketilen bu macun bu tip şikayetlerin kısa sürede yok olmasına neden olmaktadır.

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır