Adet Döneminde cinsel Iliskiye girilir mi?

4.6.2016 11:55:15 BilgeDede
Adet Döneminde cinsel Iliskiye girilir mi?" title=  
Adet sirasindayken seks yapilip yapilamayacagin cevabi ise kosullara ve kisilere ,vede kisilerin inançlarina göre farklilik gösterir.

Adet sirasinda yani kadinin menturasyonu sirasinda prezervatif (kondom - kilif) ile seks yapilmasinda ne kadin için nede erkek için tibbi olarak bir sakinca yoktur, ne kadin nede erkek bedensel bir zarar görmez. Eger prezervatifsiz cinsel iliski kurulursa kadin veya erkegin mikrop kapma sansi olabilir.Çok nadir de olsa adet kanamasi sirasinda gebe kalma olasiligida mevcuttur,bunu da göz ardi etmemek gerekir.

Cinsellik kisilerin bedensel ve de beyinsel özgürlüklerdir.Bu yüzden kendisi için istedigi bir seyi eger tibben yasaklanmamissa kosullarina,inançlarina ve de ahlaki degerlerine göre yasayip yasamayacagina ,yasayip yasamak istemedigine veya yasamaya kendisi karar verir.Tibben bir zarari prezervatif kullanmak kaydi ile yoktur,bu yuzden karar vermek size kalmistir.

Bir çok kadin adetliyken kendilerini itici bulurlar, ve de erkeklerin bu hallerinden rahatsiz olabileceklerini düsünürler,oysaki bazi rahatsiz olan bunu itici bulan erkekler oldugu gibi ,bundan rahatsiz olmayan, kadini adet döneminde de arzulayan ve bu sirada cinsel iliski kurmak isteyen, cinsel iliski kuran ve de bundan zevk alan bir çok erkekte mevcuttur. 

O halde kadinlara seslenelim; adet dönemi doganin kadinlara verdigi üstün yetenek olan gebelik ve dogum olayinin bir parçasidir.Pis degil,dogal ve de gerekli bir süreçtir.Siz kendinizi pis zannederseniz karsinizdaki insanda size pismisiniz gibi davranir.Kendinize ve size verilen bu üstün olaya saygi duyun, sizler üreticisiniz, ve hepimizin bir annesi var veya vardi, onlarda adet görüyorlar veya görüyorlardi, onlar caniniz annelerinizde mi pisti, hayir biliyorsunuz ki onlar temiz ve saftirlar, güzeldirler, sizde bayansiniz sizde saf ve temizsiniz hem de her halinizle.

Adet sirasinda seks bir çok insan tarafindan yasanmaktadir.Kadin açisindan baktigimiz zamanda kadinlarin bir çogunda adet döneminde cinsel istek artisi görülür, kimileri bunu yasarken, kimilerde bunu baskilar.Bazi kadinlar adet döneminde cinsellik yasamanin bu dönemdeki gerilimlerini azalttigini veya yok ettigini, bazilari ise ayni zamanda adet sancilarini hafiflettigini veya yok ettigini söylemektedir

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır