Snapchat nedir ve nasıl kullanılır?

8.7.2016 13:47:10 BilgeDede
Snapchat nedir ve nasıl kullanılır?" title=  
Son günlerin en popüler uygulamalarından bir tanesi olan Snapchat nedir ve nasıl kullanılır? Snapchat’in bilinmeyenleri nelerdir? Snapchat hakkında merak edilenlerin tümü haberimizde yer almaktadır.

Yeni nesil insanlar çocuk büyük fark etmeksizin sosyal medya çağında yetişmektedirler. Her geçen gün yenilenen teknolojik gelişmeler sonucunda vatandaşların dünya ile bağlantılarını sağlayan internet teknolojisi bazı uygulamalar getirerek insanların yeni eğlence kaynağının olmasını sağlamıştır. Sosyal medya denilince akla artık çok sayıda uygulama gelir. Her geçen zaman dilimi içerisinde de bu sosyal medya üzerine pek çok yeni uygulamalar eklenir. İşte bu eklenen  

en son uygulama olan snapchat uygulaması milyonlarca kişinin tek eğlence odağı olmayı başarmıştır.

Snapchat Nedir?

Snapchat kullanıcılarına fotoğraf, video çekebildikleri ve bunların üzerine kısa notlar yazabildikleri ve belli bir süreliğine (1-10 sn) paylaştıkları bir sosyal mesajlaşma uygulamasıdır. Snapchatte önemli olan bir özellikte kullanıcıların paylaştıkları fotoğrafları veya videoları başka kullanıcılar yalnız 24 saat içerisinde görebilmektedir. Her ne kadar kısa süreliğine gönderimler yapılabilse de diğer kullanıcılar ekran görüntüsünü alarak bu durumu engelleyebilirler. Ama tabi alınan ekran görüntüsü alındığına dair bilgiyi snapchat karşı tarafa iletiyor. 
İOS ve Android üzerine çalışan snapchat ücretsiz olarak kullanıcılarına hizmet etmektedir. Yapı olarak diğer mesajlaşma uygulamalarına benzer olan snapchati Google Play Store’dan ve App Store’dan indirebilirsiniz. Ayrıca diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi benzer bir arkadaşlık listesi vardır. Hesabınızdan eklediğiniz kişilere bir ekleme talebi iletilir. Kabul ettikleri halde onlara video, fotoğraf, metin, ses atabilirsiniz. İçeriğiniz için sağ üstten arka veya ön kamerayı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Resmi çektikten sonra sağa kaydırarak filtrelerden birini ayarlayabilirsiniz. Snapchatin güzel kısmı da eğlenceli lensleri. Ekrandan yüzünüze basılı tutarak bu eğlenceli lensleri sizlerde kullanabilirsiniz. Ayrıca bunu bir arkadaşınızla da birlikte deneyebilirsiniz.

Snapchatte Nasıl Video Gönderilir?
Resim çekilirken bastığımız butona basılı tutarak video çekebilirsiniz. Aynı resimlerde olduğu gibi videolarda da filtreler var. Videonuzu hızlı veya yavaş hala getirebilirsiniz. Daha sonra videonuzu hikâyenizde paylaşmak için sağ alttaki tuşa basmanız yeterlidir.

Snapchat Bilinmeyenleri
Snapchati tam bir profesyonel şekilde kullanmak 

için bu bilgileri okuyarak yardım alabilirsiniz.

* Snapchatte aynı anda iki filtre kullanmak mümkün. İlk efekti seçtikten sonra bir parmağınızla basılı tutarak diğer parmağınızla diğer filtreyi rahatça seçebilirsiniz.

* İçeriklerinize notlar yazarken bir limitiniz var bu limitinizi arttırmak için öncelikle telefonunuzdaki notlar uygulamasına girin, istediğiniz kadar boş satırı enter ile inin. Daha sonra bu boşluğa basılı tutarak bu boş metni kopyalayın ve snapchat uygulamasına geri dönerek kopyaladığınızı yapıştırın bu şekilde istediğiniz kadar alana sahip olabilirsiniz.

* Video kaydederken ekrana dokunarak kameralar arası geçiş yapabilir isterseniz yakınlaştırabilir ve ya uzaklaştırabilirsiniz.

* Snapchatte bir grup oluşturma yok ancak sıklıkla özel mesaj gönderdiğiniz kişilerin snapchat üzerindeki adlarının başına harfler getirilebilir ve bu şekilde kolay sıralanmasını sağlayabilirsiniz.

* Snapchatte videonuza farklı bir müzik eklemek istiyorsanız telefonunuzdan bir parça açarak videonuza müzik ekleyebilirsiniz.

* Snapchat kullananlar bilir. Snapchat hem interneti hem de şarjı fazla harcıyor. Bu durumu engellemek için snapchat ayarlar kısmından “seyahat modunu” aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bu şekilde snapchat uygulaması arka planda otomatik bir snap indirmiyor hem şarj harcamıyor hem de internet paketinizin sınırlarını zorlamıyor.

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır