İshale Ne İyi Gelir ?

3.7.2016 13:02:13 BilgeDede
İshale Ne İyi Gelir ?" title=  

İshale sadece sık tuvalete gitme sorunu olarak bakmamak gerekir. Vücuttan ciddi derecede sıvı ve mineral çıkışı olmaktadır.İshal tedavisinde amaç kaybolanın yerine konmasıdır. Yani bol sıvı tüketmek.

 

İshal vücudun hastalığa veya gereğinden fazla alına maddelere verdiği tepkidir. Bu doğal sürecin önü kesilmemeli, sadece kaybedilen geri kazanılmalıdır. Büyüklerin hayatını olumsuz etkileyen ishal bebek ve küçük çocuklarda ise ihmal edildiğinde ölümcül özellik kazanır. Dünyada bebek ölümlerinin ishalden kaynaklandığını biliyor musunuz ? Bu sebeple bebek her dışkı yapışında veya kusmasında ona su-tuz-şeker karışımından verilmelidir ki su ve enerji ihtiyacı karşılansın. Bunun hazırlaması kolaydır, hazırını eczanelerde aramanıza gerek yok.


Bir litre suya bir yemek kaşığı şeker ve sadece bir çay kaşığı tuz ilave edip karıştırınız. Bebeğe bundan veriniz, ishal kesici ilaç kullanmayınız.

İshalken beslenme de önemlidir. Pirinç lapası, patates püresi, havuç gibi besinler hem midenizi bulandırmaz hem de ishal tedavisine yardımcı olur. Yoğurt her öğünde tüketilmeli, bol su içilmelidir.

İshal ile birlikte baş ağrısı ve mide bulantısı gibi şikayetler de ortaya çıkabilir. Yüksek ateş olursa doktora gidilmelidir.

Meyve için muz ve elma idealdir. Bir de şeftali ishale iyi gelir. Diğer çoğu meyve ishali azdırır.

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır