Elmanın Faydaları

3.7.2016 12:56:15 BilgeDede
Elmanın Faydaları" title=  

Elma; kırmızı, sarı ve yeşil renkte olan türlerden oluşur. Ve bu ayrı renklerin çeşitli tatları vardır.  Bu meyve oldukça faydalıdır. Aynı zamanda elma içerdiği vitaminlerle  doğal ilaç gibidir diyebiliriz.
 

Elmanın mümkün derece  çok iyi yıkamak gerekir. Bunun yanı sıra kabuğunu soymayın, eğer kabuklu yemek zor geliyorsa soymanızda sakınca yok ancak kabuklu elma yemek daha faydalı olduğunu unutmayın.  Tüm bunlarla birlikte elmadan sirke yapılmaktadır. Ve elma suyu gibi şifaları gayet fazladır.

Şimdi gelelim elmanın genel faydaları nelerdir:

* Elma bağışıklık sisteminde önemli rol oynanarak bağışıklık sistemini güçlü bir hale getirir.

*  Kalp rahatsızlığı olan insanlar için elma birebirdir. Aynı zamanda tüm insanlar için elma tüketmesi gerekir. İleride kalp hastalığına yakalanma riskini en aza indirir.

* Bedeni ve zihni yorgunluktan yatıştırma etkisine sahiptir elma.

*  Sindirim sistemi düzenliği olanlara çok iyi gelir ve bu sayede sindirim sistemi üzerinde etkisi vardır. Sindirimi düzenler.

* Çağımızın  hastalığı olan kansere karşı koruyucu etkisi vardır.

* Solunum sıkıntısı çeken kişilerin elma  tüketmesi gerekir. Çünkü elma nefes darlığına iyi gelmektedir.

* Böbrekleri tertemiz tutar.

* Kemiklerimizi korur.

*  Uyku sorunu genel olarak şu zamanda birçok insan çekmektedir.  Elma ise bu soruna iyi gelmektedir. Yatmadan önce elma yemek uyku sorununuza çare olacaktır.

* Cilt sağlığımız da çok önemlidir. Bu yüzden cildi güzelleştirir ve parlaklık verir. Bu yüzden genelde elma insanı güzelleştirir derlerdi eskiden.

* İshal  gibi tam tersi olan kabızlık sorunu da başa beladır.  Bunu atlatmanın en iyi yöntemi elma  tüketmektir. Günlük olarak elma sindirim sistemine çok iyi geldiği  gibi kabızlık sorununa da çok iyi gelir. 

* Sinir sistemini korumada etkilidir.


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır