Vücudumuzdaki Kılların Sebebi

3.7.2016 12:51:11 BilgeDede
Vücudumuzdaki Kılların Sebebi" title=  

İnsanın fıtratı gereği vücudunun belli bölgelerinde kıllar yada  tüyler bulunur. Bunlar normaldir. Ancak bazı insanlar bu kıllardan dert yanar  ve onları kökünden yok etmek için birçok işleme maruz bırakırlar kendilerini. 

Allah (c.c.) hiçbir şeyi sebepsiz yaratmadığı gibi vücut kılları da sebepsiz olarak olmuş değildir.  Bazı durumlar vardır ve bazı kişiler de çok yoğun olarak görülür bu kıllar bu durum normal olmayabilir ancak zararı da olacağını düşünmek mantıksız olur. Her insan ayrı bir yapıya sahip olsa bile vücut kılları her insanda az veya çok olarak görülür. En çok erkeklerde bu durum görülmektedir. Bu yüzdende bazı erkekler kıllarını almak, yok etmek için bazı çözümler arar bizde böyle yapılması uygun değildir. 

 

 

Örnek olarak kaşlarımızda ki kıllar, kirpik kılları, en önemlisi saç veya sakal bunlar doğal olan şeylerdir. Bu yüzden fıtrat gereği erkek ve kadın arasında bu farklar görülebilir. 


Vücut kılları ne işe yarar?


En önemli görevi vücuttaki ısının sağlanmasına olanak tanıt. Bu sayede vücut ısısını korumaktadır.  Bundan dolayı  bazı bölgelerde kıllar yoğundur bazı bölgelerde seyrektir. Bu sebeple o bölgeler ile vücut ısısı dengelenmiş olur. 

Bunun haricinde kaşlarımızı örnek olarak alırsak, kaşımız yok var sayarsak terlediğimiz zaman bu ter alnımızdan aşağıya doğru akacaktır. Normal olarak zaten akıyor ancak bunu önleyen kaşlarımızdır. Kirpik ise dış etkenlere maruz kalan toz, kir, ve dışarıdan gelebilecek yabancı maddelere karşı gözlerimizi korur bununla birlikte bu göre kaşlarda yapar. 

Dikkat ederseniz  hayvanlardaki kıl oranı oldukça fazla. Çünkü hayvanlar daha çok dışarıda kaldıkları ve soğuktan aynı zamanda sıcaktan da etkilenmemek için derin bir tüylere sahiptir. Kimisinde az kimisinde çok görülür. Örnek olarak kutup ayılarının kılları uzun ve çok sık olarak o iklime karşı korunmasını sağlar. 

 

http://www.ibrahimfirat.net/2016/02/vucudumuzdaki-killarin-sebebi.html


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır