Albert Einstein Hakkındaki Gerçekler

3.7.2016 12:40:44 BilgeDede
Albert Einstein Hakkındaki Gerçekler" title=  
Dünyanın en zeki insanlarından olan einstein çok ünlü bir   fizikçi olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Birçok teorisi vardır. Ve bunların neredeyse çoğu doğru olarak çıkmıştır.  Aklı, zekası, düşünmesi normal insanlar  gibi değil ve çok farklı bir  yaşantısı vardı. Bu ortama ayak uyduramamış kendi diğer insanlara göre çok önde olduğu için fizik konusunda çok şeyler bilmekteydi. Ta küçük yaşlardan itibaren.

* Öldükten ortalama yedi saat hemen sonra Albert Einstein'ın beyni bekletildiği hastaneden çalınmıştır. 
 
* Albert Einstein barış isteyen biri olduğu bilinmektedir. Ancak ortaya çıkardığı, E=mc2 " nükleer silahların yapımına yardımcı olduğu düşünülerek birçok insan tarafından yadırganmıştır.
 
* Bu bilgi ile gerçekten şaşıracaksınız. Herkesin ağzında olan bir sözdür aslında. Küçük yaşlarda başarısız olduğunda dolayı okuldan atılması doğru değil sadece bir efsanedir. Tam tersine daha çok küçük yaşlarda olmasına rağmen üniversite ile ilgili fizik anlatma kabiliyeti vardı ve yapıyodu. 15 yaşlarında ise "KALKÜLÜS"ü tümüyle öğrenmiş biriydi.
 
* İnsan savunucuydu. Irkçılığa karşı duruşu vardır. Hatta bununla ilgili bir sözü vardır. 
 
"Irkçılık beyaz insanların hastalığıdır" demiştir.
 
* İlk evlilik döneminde eşine karşı sert ve kaba davranan biriydi. Ve buna bağlı olarak kuralcı biriydi.   yani evlilik döneminde kuralları vardı. Eşine emir veriyor ancak eşinden bir yakınlık beklemeyen biriydi. Ve ölümünden ortalama 25 - 30 sene sonra gayri meşru bir kız evladı olduğu öğrenildi. Ve bu kız çocuğu yetimhaneye verilmişti. Çünkü down sendormlu bir çocuk olduğu söylenmektedir.
 
Kaynak:   http://www.ibrahimfirat.net/

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır