Almanya'daki Türk siyasetçi Cem Özdemir'e tepki büyüyor

3.6.2016 16:59:54 BilgeDede
Almanya  
Almanya Parlamentosu’nda kabul edilen sözde Ermeni soykirimi tasarisina imza atan Türk kökenli Alman Milletvekili Cem Özdemir'e tepkiler gittikçe büyüyor.

Almanya'da Yesiller Partisi'nin Esbaskanligina 2008 yilinda seçilerek köylünün gururu olan Cem Özdemir, sözde Ermeni soykirimi tasarisina imza atarak Tokat'ta yasayan köylülerin tepkisini topladi. Cem Özdemir’in Almanya'da 1915 olaylarini 'soykirim' olarak niteleyen tasariyi Alman meclisine getirerek "evet" oyu vermesi Tokat köylülerini kizdirdi.

Tokat’in Pazar ilçesine bagli Kaledere köyündeki evini satarak Almanya’ya göç eden Abdül Özdemir’in iki oglundan birisi olan Cem Özdemir’i kinayan köylüler böyle birisini artik hemsehri kabul etmediklerini açikladilar.

Osman Özyer (78), Cem Özdemir’in babasinin asker arkadasi oldugunu, 60’li yillarda Almanya’ya isçi olarak gittigini belirtti ve sözlerine su sekilde devam etti: "Ermeni davasinda Özdemir’i Türkiye kinadi, biz de kiniyoruz. Çok ayip etti. Ermeni soykirimini destekledigine çok üzülüyor ve kendisini kiniyoruz."

Yine Tokat köylülerinden Resat Hisli, Türk olan birisinin bu tasariyi kabul etmesinin yanlis oldugunu belirterek, "Biz böyle bir soykirimi kabul etmiyoruz. Bu ne kadar adilik, Ermeni'ysen Ermeni'yim de Türkiye’yi ile iliskini kes. Biz bu topraklarda dogduk, Türk bayraginin altina yasiyoruz. Ecdadi burada Türk topraklarinda dogdu." ifadelerini kullandi.

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır