MHP'de genel baskanliga bir aday daha

3.6.2016 16:57:34 BilgeDede
MHP  
Seçimli Kurultay karari ile yeni genel baskan adayinin belirlenecegi MHP'de adayiklar açiklanmaya devam ediyor. Son olarak genel baskan adayligini duyuran MHP eski Eskisehir Milletvekili Süleyman Servet Sazak oldu. Sazak ile birlikte aday sayisi 7'e yükseldi. 


MHP eski Milletvekili Süleyman Servet Sazak,bir otelde düzenlendigi basin toplantisinda, MHP'de bir kurultay sürecinin hasil oldugunu, bu durumun aylardir kamuoyunun öncelikli gündemi haline geldigini belirtti. Genel Baskan Devlet Bahçeli'nin, Alparslan Türkes'in ani vefati sonucu üstlendigi misyonla hareketi, herhangi bir ideolojik krize sokmadan bugünlere getirdigini ifade eden Sazak, "Bugün hem camiamizda hem de milletimizin bütün kesimlerinde MHP kurultayina iliskin, bu denli tartisma ve beklenti olusmasi partimizde bir degisimin, esasinda bir tazelenmenin zaruret haline geldigini göstermektedir" dedi.
"MHP Genel Baskanligi'na talibim" diyen Sazak, sözlerini söyle sürdürdü:"Bu mirasi kitaplarin tozlu sayfalari arasinda unutturmayacagiz. Basta genel merkez ve Genel Baskanimiz olmak üzere bütün aday arkadaslarimdan bu kutlu yaris sürecinde ülkücü terbiye ve Türk devlet gelenegine göre hareket etmelerini bekliyorum."

Açiklamalari sonrasinda basin mensuplarinin sorularini yanitlayan Süleyman Servet Sazak, parti genel merkezi ve kurultay çagri heyeti tarafindan iki ayri tarih açiklandiginin hatirlatilmasi üzerine, süreç içerisinde bir gerginligin görüldügünü söyledi.
Bu gerginligin MHP'nin gelecegi açisindan bir sikinti teskil ettigini vurgulayan Sazak, "Genel prensiplerimiz çerçevesinde bir uzlasma olmasi arzusu içindeyiz. Biz ne hukuki bir zeminin, tartismanin içerisinde oluruz ne de kimsenin vagonu oluruz." diye konustu. Kendisini MHP'de hiçbir zaman muhalif olarak görmediginin altini çizen Sazak, "Ben kendimi her zaman ev sahibi olarak gördüm. Bu yaris içerisinde herkes kendi yolunda ilerleyecek. Sonuçta da taban bu isi birlestirir" ifadesini kullandi.

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır