Müzik Dinlemek Günah mıdır?

21.6.2016 15:59:56 BilgeDede
Müzik Dinlemek Günah mıdır?" title=  

Islam alimleri bu konuda çesitli görüsler vermislerdir. Fakat Islam alimlerin ortak görüslerinde söyle bir gerçek var ki Islam dininde eglenmek bile bir adap çerçevesinde mümkündür. Sunu demek istiyoruz bir Müslümana eglenmek, hayattan zevk almak, kulaga hos gelen seyler dinlemek tabi ki helaldir ve dolayisi ile günah degildir. Zira bir ayeti kerimede yüce Mevla’miz bizlere eger cenneti hak edersek orada neselenecegimizi dolayisi ile eglenecegimizi su ayeti kerimede buyurmustur.

 

 

Bir çok Islam alimi bu dünyada Islam dairesinin disina çikarak eglenen ve çalgilar dinleyen kullarin bu zevkten mahrum kalacaklarini ifade etmektedirler. Özetle, müzik dinlemek istiyorsunuz ki böyle bir soru soruyorsunuz. Bir Müslümanin dinledigi müzik Islam dinin biz Müslümanlara çizdigi sinirlarin disina çikarmamalidir.

 

Dinledigimiz müzigin içinde isyan, cinsellik ve küfür olmamalidir, zira bunlar Islam dininde günahtir. Cinselligi ön plana çikaran ve Islam dinin ahlakina ters olan bir müzik, sarki günahtir. Dinledigimiz müzikler dinlediginizde bize insanliginizi, kullugunuzu hatirlatmalidir.

 

Zira dinlediginiz müzik bunun aksi olur ise inancinizi zedeleyecek ve sizin ruh halinizi bozacaktir. Her Müslüman bu ayrimi yapacak akla ve ferasete sahiptir. Unutmayin ki takva bir Müslümanin vazgeçilmez giysisidir ve takva zararli seylerden hatta süpheli seylerden kaçinmaktir.

 
 
 

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır