Kan Grubunun Insanlarin Hayatini Etkiledigi 7 Alan

21.6.2016 09:23:39 BilgeDede
Kan Grubunun Insanlarin Hayatini Etkiledigi 7 Alan" title=  

Bati kültüründe etkisi çok yogun olarak hissedilmese de dogu kültüründe hayatin her alaninda kan gruplarinin etkisi hissediliyor.


Fal


Televizyonlardaki sabah programlari, gazete ve dergiler sik sik kan grubuna göre fallar yayinliyor.

Japonya'daki yaygin inanisa göre, kan grubu A olanlar hassas, mükemmeliyetçi ve ekip içinde iyi çalisiyorlar, ancak fazlasiyla tedirginler.
Kan grubu 0 olanlar ise merakli ve cömert olmakla birlikte inatçi.
AB grubundakilerin özelligi, esrarengiz olmalari ve akillarina eseni yapmalari.
B grubunkiler ise neseli ancak eksantrik ve bencil.

Ask hayati

Japonyadaki çöpçatan sitelerinde ve sirketlerinde kaale alinan en önemli kriter kan gruplari. Bazi sirketler çiftlerin uyumunu sadece kan gruplarina göre bile belirleyebiliyor. insanlarin sevgili olmak için en çok tercih ettigi kan grubu A RH+ iken, uzak durduklari grup B RH+

Is hayati

Kan grubu hakkinda kitap yazanlardan biri de Tokyo'daki Asya Üniversitesinde karsilastirmali din dersi veren profesör Terumitsu Maekawa, uyarilara ragmen isverenlerin eleman almak için yaptiklari mülakatlarda kan grubunu sormaya devam ettiklerini söylüyor. Yani kan grubunuz Japonya'da is hayatinizi da derinden etkiliyor.

Örnegin: 1990'da Asahi gazetesi, Mitsibushi Electronics sirketinin "plan yapma yeteneklerinden dolayi" tamamiyla AB kan grubundakilerden olusan bir ekip olusturdugunu duyurmustu.

Beslenme

Kan grubuna yönelik beslenme programlarini, diet listelerini internette mutlaka görmüssünüzdür. Japonlar bu konuda bir kaç adim daha ileri giderek, mesrubat, abur cubur gibi ürünleri de kan gruplarina göre üretip pazarliyor. Kisisel bakim ürünlerinde de bu kriteri uygulayan firmalar mevcut.

Egitim

Bazi kreslerde kan gruplarina göre egitim yöntemleri uygulaniyor. Evet yanlis duymadiniz!

Askeriye

1930'lardaki Japon hükümeti de orduyu egitirken ayni ilkelere basvurmus, hatta askeri yetkililerin, kan grubuna göre muharip birlikler kurduklari bildirilmisti.


Spor

Pekin Olimpiyatlarinda Japonya'ya altin madalya getiren kadin softball takiminin oyuncularina kan grubuna göre antreman yaptirdigi söyleniyor.

 


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır