Yüzdeki Lekeler Için Maske

19.6.2016 19:12:03 BilgeDede
Yüzdeki Lekeler Için Maske" title=  

Lekelerden kurtulmak için dogal tedavi yöntemleri kullanilabilmektedir. Yüzdeki kahverengi ve diger renkteki lekeler  için maskeler kullanarak  dogal yollardan yüz lekelerini giderebilirsiniz. Yüzdeki lekeleri gidermek için  bitkisel maske  ve kürlerden yardim alabilirsiniz. Sizlerle paylastigimiz tarifleri uygulayarak cilt renginizi dengeleyebilir ve cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz.Çil ve Yüz Lekesi Için Maske

Keten tohumu (1 yemek kasigi)

Su (1 bardak)1 bardak suda keten tohumunu kaynatin. Suyu süzerek ilimasi için bekletin ve ardindan yüzünüze sürün. Cilt lekelerinin giderilmesini saglayan keten tohumu maskesini 2 günde 1 kez olmak üzere 1 ay boyunca uygulayin. Sonraki zamanlarda ise haftada 2 kez tekrarlamaniz yeterli. Toplamda 3 ay düzenli olarak uygulandiginda  cilt lekelerini giderir.

Siyah Nokta ve Kahverengi Lekeleri Geçiren Maske

1 çay kasigi üzüm sirkesi

1 çay kasigi limon suyu

1 çay kasigi su

Esit miktarda bir araya getirdiginiz malzemeleri püskürtmeli sprey sisesine bosaltin ve karistirin. Haftada 3 gün karisimi sabah ve aksamlari olmak üzere cildinize uygulayin. 3 ay boyunca düzenli olarak uygulandiginda cilt lekelerini giderir.

Yüzdeki Lekeler Için Maske Tarifi

2 limon kabugu

2 çorba kasigi su

Limonlarin kabuklarini soyup kabuklari püre haline getirin. Kabuklarin içine 2 çorba kasigi su ekleyin ve yüzünüze sürerek 5 dakika bekletip sonrasinda temizleyin. Haftada 1 kez tekrarladiginizda kisa zaman içinde yüzdeki lekeleri giderecektir.


Sivilceler Için Etkili Yüz Maskesi

Limon (1 adet)

Bal (2 çorba kasigi)

Yogurt (1 çorba kasigi)Limonun suyunu sikin ve diger malzemelerle karistirin. Yüzünüze uygulayin ve 15 dakika bekledikten sonra ilik su yardimiyla temizlenin. Haftada 1 kere olmak üzere düzenli olarak uyguladiginizda cilt lekelerinizi giderecektir.


Çil Lekeleri Için Maske

Yogurt (1 yemek kasigi)

Limon suyu (3 damla)

Karbonat (1 çay kasigi)

Zeytinyagi (1 çay kasigi)Temiz bir kap içerisinde malzemelerin tümünü bir araya getirin ve karistirin. Hazir hale gelen maskeyi yüzünüze sürün ve kurumasini bekleyin. Maske kuruyunca ovalayarak yüzünüzden temizleyin. Temizleme islemi sonrasinda soguk su kullanarak yüzünüzü durulayin. Haftada 2 kere düzenli olarak uyguladiginizda cildinizdeki kahverengi lekeler ve çilleri giderecektir.


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır