Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılır?

2.6.2016 22:25:35 BilgeDede
Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılır?" title=  

Günümüzde bayanlarin en büyük problemlerinden biri hiç kuskusuz istenmeyen tüyler. Istenmeyen tüylerden kurtulmak için her seferinde güzellik merkezlerine gitmek istemeyenler için de evde kolaylikla uygulayabilecekleri bir çok seçenek bulunuyor. Çam sakizi agda ise bu seçeneklerden en eski ve en kabul gören yöntem oldugu için bayanlar ve hatta erkekler tarafindan da çok fazla tercih ediliyor. Marketlerde, kozmetikçilerde veya eczanelerde rahatça bulunabildigi gibi uygulanis bakimindan da diger yöntemlere göre çok daha etkili. 

Agda bandi, agda çubugu gibi aletler kullanilmadan yapildigi için ve diger agda türlerine göre daha dogal bir içerige sahip oldugundan çam sakizi agda günümüzde oldukça popüler durumda. Ayrica vücuttaki tüyleri kökünden almanin yani sira cildi havalandirarak bol oksijen almasini sagliyor ve kokusuyla da ferahlik veriyor. Fakat her agdanin kullaniminda oldugu gibi çam sakizi agdayi kullanirken de dikkat etmeniz gereken belirli kurallar bulunuyor.

Öncelikle çam sakizi agdayi kullanabilmek için sicak suyun içinde bir süre kaynatmaniz gerek. Agdanin iyice eridiginden emin olduktan sonra kullanmaya baslayabilirsiniz.


Çam sakizi agdayi kullanacaginiz bölgenin kuru ve temiz olmasini saglayin. Aksi durumda çam sakizi agda vücudunuza yapismaz ve istediginiz verimi alamazsiniz. 


Diger agda türleri gibi çubuk yardimiyla sürülerek kullanilmadigi için, iyice erimis kivama gelen çam sakizi agdayi sert mermer bir zeminin üzerine yayarak donmasini beklemeniz gerekir.


Çam sakizi agdayi yaydiginiz zeminin kuru ve saglik açisindan temiz olmasina özen göstermeniz çok önemli. Buna dikkat etmemeniz durumunda mikrop kapma riskiniz olusabilir.


Donduktan sonra çam sakizi agdayi elinize alarak sakiz kivamina getirin. Daha sonra tüylerden temizlemek istediginiz bölgeye yapistirarak agdayi hizlica çekin.


Agdayi çekerken tüylerin çikis yönünün tersine çekmeyi unutmayin. Bu yöntem batik olusumunu ve tüylerin alinmamasi durumunu önler.


Çam sakizi agda, içeriginde kimyasal barindirmadigi için cildinize zarar vermez. Cildiniz yumusak ve pürüzsüz kalir. 


Çam sakizi agda, düzenli araliklarla uygulanirsa tipki sir agda gibi kil köklerini zayiflatir ve daha geç çikmasini saglar. 


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır