Saçi kazitmak dökülmeyi önler mi ?

17.6.2016 14:49:17 BilgeDede
Saçi kazitmak dökülmeyi önler mi ?" title=  

Saç kazitmanin etkisini arastirmak amaçli yapilan bilimsel çalismalarda hiçbir yarari olmadigi görülmüstür. Zaten mantiklida degil çünkü saç dökülme problemi saç kökünde olan olaylarla ilgilidir vücudu terk etmis saç cansiz bir yapidir. Örnek elinizden bir tel kil yolun ve tekrar çikma sürecini takip edin. Cilt disina çikmasi en az 1 hafta sürecektir. Çünkü kökte gelisip olgunlasarak cilt disina çikacaktir.Saçi kazitmak dökülmeyi önler mi

Peki saçi kazitmanin saç dökülmesini durdurdugu inanci nereden kaynaklaniyor? yanilginin temel sebebi sudur; Saç uzunken dökülen saçlar banyoda, lavaboda, yastikta rahatlikla görülebilir ve özellikle çok uzun saçlarda bu görsellik daha belirgin olur oysa kazinmis saç ta ayni sekilde dökülür ama ne banyoda ne lavaboda nede yastikta bu dökülen saçlar görülemez.Dökülenleri görmeyen kisi de saç dökülmesinin durdugunu sani ama ne yazik ki gerçek böyle degildir. Kisa saçlar da ayni sayida dökülür ama ne kadar döküldügü algilanamaz.

 

Saçi kazitmak saçi gürlestirir mi?


Saçlarin gür olmasi yalnizca kalite kazanmasi ile mümkündür. Fakat dogustan seyreklik sorunu yasayanlarda ise saç gürlestirme imkani yoktur. Saç gürlestirme yöntemleri arasinda en önemli etken B7 vitamini yani Biotin takviyesi yapilmasi gerekir. Demem oki saçi kazitmak saçlarinizdaki dökülmeyi önlemeyecegi gibi gürlestirme adina hiç bir imkan saglamaz.


Saç Kazitmak Anlayacaginiz bir Etkisi Olmaz


Burada saçin nasil kisaltildigin da bir önemi yoktur. Sifir numara yapilsa da ustura veya jiletle kazitilsa da sonuç degismez. Saç dökülmesi konusunda saçi kisaltmanin bir tek yarari olur o da ilaç (sprey) kullaniliyorsa uzun saçtan daha rahat uygulanir. Bilimsel yönden etkinligi kanitlanmis uygulamalardan sasmamak gerekir.


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır