İnternet şifrenizi komşularla paylasmayin

17.6.2016 14:24:33 BilgeDede
İnternet şifrenizi komşularla paylasmayin" title=  

İnternetin yayginlasmasiyla kullanicilarin farkina varmadan kullandiklari bilisim sistemlerinde açiklar olusturabiliyorlar hem de suç isleyebiliyorlar. Internet artik hayatimizin  vazgeçilmez parçasi olmustur.
Interneti bilinçsiz kullanmaya karsi alinabilecek önlemlerin basinda kullanilan  modemlerin bulunmasi zor olan sifreleme yöntemleri ile sifrelenmesi gerekmektedir.

Kullandigimiz interneti baska kisilerle paylasilmamasi gerekmektedir.Paylastigimiz durumlarda bilgisayariniza baskalarinin erisimine bilmeden de olsa izin vermis olursunuz. Böyle bir durumda sizin bilgisayarinizdaki kisisel dosyalariniz baskalarinin eline geçme olasiligi çok yüksektir.

 

 


Modem sifresinin paylasilmasi veya kablonun paylasilmasi ciddi bir suçtur. Elektronik Haberlesme Kanunu’na göre kendi aboneligini bir sekilde (sifresini vererek veya kablo ile) komsulariyla veya üçüncü sahislarla paylasan kisiler için bin günden on bin güne kadar idari para cezasina çarptirildigi ifade ediliyor. 

Konuyla ilgili bir örnek vermek gerekirse; internetinizi paylastiginiz bir kisi e-posta yoluyla bir kisiye yada bir kuruma  hakaret içerikli bir e-mail gönderdiginde direk siz sorumlu olmus oluyorsunuz.


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır