Erkekler Kadinlardan ne ister?

15.6.2016 11:35:04 BilgeDede
Erkekler Kadinlardan ne ister?" title=  

Erkekler ne ister, hangi davranislardan hoslanir? Bir iliskiyi yürütmek için ona nasil yaklasmalisiniz?

Erkeklerin kadinlardan istedigi fakat söylemedigi birçok davranis vardir. Belki de karsi tarafin bunlari bildigini ve dile getirmenin anlamsiz oldugunu düsünüyorlardir. Neden dile getirmediklerini kesin olarak bilmek mümkün olmasa da bunlara kulak vermek mutlu bir iliskinin anahtari olacaktir. Bir erkek neredeyse bir kadinin istedigi ayni seyleri istyor bir kadindan. Bunlar dogru bir iletisim ve iliskinin temel degerleri aslinda. Siz de kendi iliskinizde karsi tarafin sizden ne istedigini sormaktan çekinmemeli ve birbirinizi en dogru sekilde tanimanin önünü açmalisiniz.

Dinleyin

Çogu erkek kendisini dinleyen kadinlardan daha çok hoslanir. Hatalarini yüzüne vurmayan, gereksiz elestiriden kaçinan, ders verme çabasi içerisinde olmayan ve ben sana demistim gibi sinir bozan uyarilardan kaçinanlar bir erkek için oldukça özel olacaktir. Unutmayin birisini gerçekten dinlemeden onu anlamaniz mümkün olmaz. “Benimle istedigin zaman konusabilirsin, senin için buradayim’’ imajini verebilirseniz bir erkek size rahatlikla açilabilecek ve güvenecektir. Elestirisel degil destekleyici bir yaklasim her erkegin dikkatini çeker. 

Dogal olun

Iliskiyi olagan akisina birakabilen kadinlar, bir erkegin ilgisini sürdürebilmesini saglayacaktir. Birbirinizi tamamen tanimayi basardiginizda iliskiniz hala yolunda gidiyorsa istenilen sona zaten ulasilacaktir. Dayatmalar ve zorlamalar karsi tarafi kaçirabilir. Olaylara karsi tarafin olmasini istedigi sekliyle degil, dogal tepkileriniz bu uyumun tam anlamiyla tamamlanmasini saglayacaktir. Kendinizi yaninda rahat hissettiginiz ve dogal davranislariniza hayran kalan bir erkek sizden kolay kolay vazgeçmeyecektir.

Pozitif olun

Yasadigi her anin tadini çikartmayi bilen bir kadin vazgeçilmezdir. Sevinçli zamanlar her zaman güzel geçer ama hüzünlü ve sinirli zamanlarinda bile partnerinizin sizinle vakit geçirmeyi tercih etmesini saglayabilecek bir anlayisiniz varsa kolay kolay kaybetmezsiniz. Bunun yolu öncelikle kendinizden emin olmaniz, oldugunuz kisi ve durumu sevebilmenizden geçmektedir. 


Iyi bir asçi olun

Büyüklerimizden ögrendigimiz bir söz vardir; ‘’Bir erkegin kalbine giden yol midesinden geçer’’ diye. Bu belki tek yol degil ama etkileyici yollardan bir tanesidir. Bir erkek iyi yemek yapan veya onun için bir seyler yapmayi ögrenmeye çalisan bir kadini gerçekten samimi sekilde sevecektir. Beynin geleneksel kismi bu durumu karsisindaki kadinin iyi bir es olabilecegi seklinde kodlayacaktir. Evet, çok klise ama uzmanlar da buna katiliyor. Basit bir seyler de olsa bir erkegin kalbine bu sekilde ulasabilirsiniz.


Gerçekçi olun 

Kendi duygularini bir baskasi ne düsünecek diye yasamaktan çekinen ve yapmacik tavirlar takinan bir kadin erkekler tarafindan çok kolay sekilde fark edilecektir. Her firsatta makyaj tazelemeyin, saka yapmaktan çekinmeyin. Oldugunuzdan farkli olmak istediginiz kisi gibi davranmaktan vazgeçin.


Çözüm üretin 

Her erkek, negatif olaylar karsisinda serinkanli davranip iki taraf için de olumlu çözümler üretebilmek için çaba harcayan bir kadini sevecektir. Onu içinden çikamadigi durumlar için cesaretlendirin. Bu güzelligin asla kazanamayacagi çok daha anlamli bir özelliktir. Bu sekilde daha kalici, mutlu ve yogun duygularla süslenmis bir iliski sürdürebilirsiniz. Unutulmamalidir ki birlikte asilan olumsuzluklar, iliskiniz için saglam temeller olacaktir.


Önemseyin 

Bir erkek onu gerçekten önemsediginizi bilmek ister. Burada dikkat edilmesi gereken, onu önemsediginizi, ona gerçek anlamda hissettirmeden ‘’Seni seviyorum’’ seklindeki zamansiz açilimlar iliskiye zarar verebilir. Bunu söylemeden önce hissettirmek çok daha önemlidir. Hastayken onunla ilgilenmeniz, çekilmez oldugu zamanlar bile yüzünü güldürmeyi basarmaniz, onu dinleyebilmeniz çok önemlidir. Ona söylemek istediginiz her seyi önce yasatin. Bu erkeklerin bir kadinda aradigi en kaliteli özelliklerden bir tanesidir.

Neseli olun 

Iyi mizah duygusu erkegin kadinda sevdigi özelliklerden bir tanesidir, özellikle onunla bir gelecek düsündügü zaman. Birlikte geçirdiginiz zamanlarin kalitesini arttirmak için biraz güleryüzlü olmak sizce de ise yarayacaktir, degil mi? Tabi bunu her seye gülmek degil kaliteli bir mizah anlayisi ile saglamak mümkün. Ikisini karistirmamak lazim.

Kendinize özen gösterin 

Bunu sürekli makyaj yapmak ile karistirmamak gerekli. Yememizden saç bakimimiza, spor yapmaktan tutun, okudugunuz kitaplara, kendinize ne kadar iyi bakarsaniz bu karsi tarafta kendisine de iyi bakacaginiz hissini uyandiracaktir. Erkekler bu konuda biraz daha deneyimsiz dememiz yanlis olmayacaktir. Bakimli ve düzenli bir kadin bir erkegi kolaylikla etkileyebilir. Erkegin hayatindaki eksik taraflari doldurabileceginizi bu sekilde gösterebilirsiniz.


Güçlü olun 

Erkeklerin bir kadinda aradigi en önemli özelliklerden birisi de benzersiz bir sekilde diger kadinlardan ayiran güçlü olma özelligi ve kadinin erdemli durusudur. Hayat yolculugunda yaninda oldugunuzu bilmek isteyecektir bir erkek. Narin görünümünüz altinda yerinde agir bir kaya gibi saglam durusunuzun oldugunu bilmesi size olan güvenini ve saygisini arttiracaktir.

Onun zevklerine saygi duyun 

Kadin ve erkegin zevkleri ve hoslandigi seyler degisebilir ama bir erkek için birlikte maç izleyebilecegi bir kadin arti puan demektir. Birlikte zaman geçirmek için onun hoslandigi seylere önyargili olmak yerine en azindan denemeye çalismak ya da saygi duymak çok önemlidir. Zaman zaman onunla çocuk olabilmeli, zaman zaman da ona ayak uydurabilmelisiniz. Bu gerçekten sizi farkli yapacaktir.
 

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır