Ağustostos'ta öğretmen ataması olacak mı?

15.6.2016 10:47:58 BilgeDede
Ağustostos  
Milli Egitim Bakani Ismet Yilmaz, TBMM Genel Kurulunda görüsülen Maarif Vakfi Tasarisi'nin tümü üzerinde milletvekillerinin sorularini yanitladi. Bakan Yilmaz, su anda Türkiye'de 67 bin ögretmen açigi oldugu halde, bazi illerdeki ögretmen sayisinin, saglik, mazeret atamalari ve es tayini gerekçeleriyle ihtiyacin da üzerinde oldugunu dile getirdi.

Milli Egitim Bakani Yilmaz, sunlari kaydetti:

"Biz, agustos ayinda atama yapmiyoruz. Biz, yeni bir uygulama baslattik. Subatta atadigimiz 30 bin ögretmeni uyum, adaptasyon sürecinden geçiriyoruz ve eylül ayinda, yeni egitim yiliyla birlikte hepsini görevlendirecegiz. Bundan sonraki ögretmen alimini da subatta ihtiyaçlarimizi dikkate alarak yapacagiz."

ESKI BAKAN SINALI VERMISTI

Eski Milli Egitim Bakani Nabi Avci'da Agustos 2016'da ögretmen atamasini iptal ettiklerini ve sadece Subat ayinda atama olacagini açiklamisti. Nabi Avci, ögretmen atamalarini sadece Subat ayina endekslediklerini belirtmisti.

DAVUTOGLU: YARISI SUBAT'TA YARISI AGUSTOS'TA

Eski Basbakan Ahmet Davutoglu'da, görevdeyken 2016 yilinda ayrilan ögretmen atama kadrolarinin yarisi Subat'ta yarisi da Agustos'ta atanacagini belirtmisti.

ÖGRETMENLER ATAMA ISTIYOR

Ögretmen adaylari "2016 Agustos Atamasi Mücadele Platformu'' olarak kurduklari gruplarinda Agustos ayinda ögretmen atamalari yapilmasini ve bunun en az 50 bin olmasinin mücadelesini veriyorlar.

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır