Burundaki Siyah Noktalar Nasil Temizlenir

14.6.2016 12:21:20 BilgeDede
Burundaki Siyah Noktalar Nasil Temizlenir" title=  
Burundaki Siyah Noktalar Nasil Temizlenir, burun üzerinde olusmus siyah noktalar çirkin bir görüntü olusturdugu gibi ayni zamanda psikolojikmen de bir çok kisiyi rahatsiz etmektedir. Hava kirliligi, makyaj kalintilari ve burnun sürekli tozlarla temasi siyah noktalarin bu bölgede yerlesmesine sebebiyet vermektedir. Siyah noktanin en çok yogunlasarak bulundugu bölge burun bölgesidir. 

Burun Üzerindeki Siyah Noktalarin Giderilmesi Için Neler Yapilmalidir?

Ilk dikkat etmemiz gereken husus cildimizi temiz tutmamizdir. Cilt temizliginin ihmali sonucu siyah noktalarla birlikte bir çok sorunla karsilasilabilmektedir. Günde iki defa olmak üzere ki isterseniz bu sayiyi fazlalastirabilirsiniz de, sabunlanmalidir. Dogal sabunlarin tercih edilmesi her zaman için cilde daha çok yarar saglayacaktir. Yüzü durularken sicak su kullanimindan kacmali ,daha çok ilik olmakla birlikte soguk su da kullanilabilir. Sicak suyun cildi erken yaslandirma gibi olumsuz etkisinin oldugu unutulmamalidir. Yüzümüz için peelingler hazirlamaliyiz ve maskemizi en çok burun bölgesine sürerek dairesel hareketlerle parmak uçlarimizla masaj yaparak iyice yedirmeliyiz. Masaj esnasinda fazla bastirmamaya özen göstermeliyiz. 

Burundaki Siyah Noktalar Nasil Temizlenir? 

Ayrica eczanelerde artik çok rahat bir sekilde bulabilecegimiz siyah nokta bantlarini kullanabilir ve bu islemle birlikle uygulamayi çok ucuza mal edebiliriz. Uygulamasi ise oldukça kolaydir. Burun üzerine yapistirip bir parmak hareketiyle yapistigina emin olup geri çekmekle burundaki çirkin duran killar ile beraber siyah noktalarda çekilecektir. Böylelikle siyah noktalardan arinmis bir buruna sahip olacaksiniz. Ayni zamanda saglikli ve düzenli beslenme siyah nokta olusmasini engellediginden beslenmemize daha fazla dikkat edebilir bol su tüketerek cildi canli tutabiliriz. Cilt bakimi ve sagligi için en büyük ilaç su tüketmektir. Yagli ve sekerli gidalarin az tüketilmesi siyah nokta ve sivilce olusumunu engelleyecektir. Beslenme ile beraber düzenli uyku da hem saglik hem de burun üzerindeki siyah noktalar için çok iyi gelecektir. Cilt bakimi için daha çok dogal  yöntemleri tercih ederseniz sade sodayi iki gün bekletip onu tonik olarak burun üzerindeki siyah noktalariniza günde iki kere olmak üzere uygulayabilirsiniz. 

Burun ve yüzdeki siyahlar için elma sirkesi de tarcih edilen dogal temizleme uygulamalarindan biri. Yarim çay bardagi su ile yarim çay bardagi elma sirkesini karistirarak bunu yüzünüze uygulayacaginiz pamuk üzerine döküp yüzünüzü silebilirsiniz bu sekilde. 2-3 dakika sonra yüzünüzü ilik su ile yikamalisiniz. Antiseptik özelligi ile elma sirkesi yüzde sivilce ve siyah nokta olusumuna engel olacaktir. Gün içerisinde ellerimiz her yere temas ederek çok fazla bir sekilde kirlenmektedir. Kirlenen ellerimizi çogu zaman farkinda olarak çogu zaman ise farkinda olmayarak yüzümüze sürmekteyiz. Kirli eller yüzü de kirleterek siyah nokta ve sivilce olusturacagindan ellerimizi gün içerisinde sik sik yikamaliyiz. 

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır