Otel Odalarindan Araklanan En Ilginç 7 Sey

14.6.2016 11:52:04 BilgeDede
Otel Odalarindan Araklanan En Ilginç 7 Sey" title=  
Önce pek de ilginç olmayan araklardan baslayalim...

Otel odalarindan, lobilerden bir seyler yürütmeyi bizim memlekete bir sey sanmayin; dünyadaki tüm anneler ayni, hepsi kendi evlerindeki banyolar batmasin diye otel odalarindan o havlu terlikleri çaliyorlar.

Dünyada otellerden en çok çalinan seyler listesine baktigimizda gayet siradan, bizim de arada çantalara bavullara tikistirdigimiz seyleri görüyoruz... Örnegin, otel kütüphanelerindeki kitaplar, her yil %15'lik araklanma oraniyla bu ilginç olmayanlar listesinin 9. sirasinda yer aliyor.


Her yil otellerdeki çatal biçaklarin %45'i sebebi bilinmeyen bir sekilde (!) kayboluyor örnegin... Veya yukarida belirttigimiz üzere, otel odalarindaki havlularin, havlu terliklerin, küçük sampuanlarin, kisacasi banyo esyalarinin %68'i araklaniyor.

Bunlar alisilageldik hirsizliklar... Gelelim hakikaten sasirtici olanlara!

Perde

Evet. Perde.

Britanya'daki otel odalarinda, her yil perdelerin %27'si araklaniyor. Bu apansiz hirsizlik Britanya'yla da kalmamis, ülkemize de tasinmis durumda hattâ:

Ingiliz Telegraph Gazetesi'nde çikan bir habere göre, yakin zamanda Istanbul'da bir otel odasinda sadece perde degil, tüm nevresim takimi ve yastiklar da çalinmis. Odada yalnizca yatak, koltuklar, masa ve televizyon kalmis...

Dus basligi

Dus basliginin yerinden sökülüp çalinmasi oldukça sahane bir olay zaten, bir de bunun üzerine tuvalet kapagini ve hattâ lavoboyu ekleyin! Bu enteresan hirsizlik hikayesiyle de Berlin'de karsilasilmis.

Minibar

Cem Yilmaz'in stand-up'ina konu olan minibar hikayesini, o hikayede Toblerone'un rolünü hatirlarsiniz... Biz tam olarak o durumdan bahsetmiyoruz, keske ondan bahsetseydik...

Dubai'de gerçeklesen bir vaka, otel odasindaki minibarin, komple, dolapla birlikte çalindigi yönünde.

Seks oyuncaklari

Türkiye'deki otellerde pek sik karsilasmadigimiz otel envanterleri tabii. En +18 olmayan resim olarak da bu resmi bulabildik, kusurumuza bakmayin.

Ama bunlar da çaliniyor iste, otelin misafirleri nasil sevdilerse artik o oyuncaklari...

Piller, ampuller

Elektronik edevata evde para vermemek adina kumandalardan pillerin sökülmesi, gece lambalarindan ampullerin asirilmasi... Bizim aklimiza gelmezdi ama, sampuani terligi çalan bunlari da çalar herhalde.

Elektronik edevat demisken, Scott Carmichael'in gadling.com için yaptigi arastirmaya göre otel odalarindan televizyon, evet: plazma televizyon bile çaliniyormus!

Bes yildizli arak diye buna denir.

Doldurulmus ayi kafasi

Böyle dekorasyon zaten olmaz olsun... Ve evet, bu da çalinabiliyor.

Ingiltere, Birmingham'daki Hotel Du Vin'in bilardo salonundan doldurulmus ayi kafasi çalinmis. Muhtemelen çok sarhos oynanan bir bilardo oyunu esnasinda akla gelen bu parlak fikir, hirsizlarin kafalarina ayildiklarinda dank etmis. Hirsizlar, birkaç hafta sonra otele gelerek dekorasyonun parasini misli misli ödemisler :)

Son olarak; sömine!

Four Seasons Beverly Wilshire Hotel biraz ünlü; çünkü Richard Gere ve Julia Roberts'in basrollerini oynadigi 1990 yapimi Pretty Woman filmine ev sahipligi yapti. Yapti da, otel odasi hirsizliginin en beterine karsi da kendini savunamadi!

Bu otelde, odadan sömine çalindi. Sömine derken; duvara monte edilmis, koskoca bir mermer sömineden bahsediyoruz...

Otel hirsizliginin ve azmin bulustugu bu noktada yazimizi sonlandiriyor, banyo terligi gibi masum hirsizliklarda kalmanizi siddetle öneriyoruz!

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır