Yeni Clio ne zaman satisa sunulacak?

13.6.2016 17:36:27 BilgeDede
Yeni Clio ne zaman satisa sunulacak?" title=  
11 farkli motor/sanziman kombinasyonuna sahip olan yeni Clio kendini gösterdi.

Son haliyle 2012 yilinda karsimiza çikan Renault Clio, yenilenen yüzünü göstermeye hazirlaniyor. Tüm dünyada 13 milyonluk satisa adedine sahip olan markanin küçük ve sevilen otomobili artik abileri Talisman, Megane ve Espace gibi bir tasarim diline sahip. C sekilli gündüz sürüs isiklarini da içeren full-LED aydinlatma imzasiyla dikkat çeken yeni Clio’nun ön kismindaki izgarasi tamamen yeniden tasarlanirken, arkasinda ise etek çizgileri elden geçirilmis.

Intense Kirmizi, Titanyum Grisi, Inci Beyazi ve Demir Mavisi olmak üzere dört farkli renk seçenegine kavusan Clio’da yeni jantlar ve jant kapaklari da müsterilerin daha kapsamli kisisellestirme yapmalarina olanak saglayacak sekilde artirildi.

Üst sinif Renault’larda oldugu gibi Clio’da da kabinin malzeme kalitesini artiran Renault, artik yeni dösemelere ve krom detaylara yer veriyor.

1.5 dCi 110 dizel motoru alti ileri düz vites ile kombine edilen otomobilde benzinli Energy TCe 120 motor da ayni sanziman kutusu ile satin alinabilecek. Bu arada, yeni Clio’nun motor ailesi tabiki bunlarla sinirli degil. Clio’nun tam 11 motor/vites kutusu seçenegi bulunuyor.

Clio müsterilerinin beklentilerine daha fazla cevap vermek üzere genis bir opsiyon seçenegi sunasi bakimindan Media Nav Evolution ve Renault R-Link Evolution adiyla iki farkli baglanti teknolojili multimedya sistemiyle sunuluyor. Arka park sensörlerine ek olarak Yeni Clio, versiyona bagli olarak, ön park sensörleri ve geri vites kamerasi da sunuyor. Daha üst segment modellerde bulunan Easy Park Assist sistemi sayesinde park manevralari aracin kendisi tarafindan yapiliyor.

INITIALE PARIS imzasi, bir dizi özel renk ve malzeme kullanimi sayesinde seyahat konforunu artirmayi hedefliyor. Özel bir gri renk (metalik), Nappa deri kapli direksiyon simidi, Nappa deri kapli vites kolu, özel kapi panelleri, ön panel dösemesi ve ister siyah isterse de siyah/beyaz olarak tercih edilebilecek deri koltuklar araçla birlikte sunulan özellikler arasinda yer aliyor. Clio’nun INITIALE PARIS versiyonu; BOSE® premium audio, LED Pure Vision farlar ve C-sekilli gündüz sürüs isiklari, baglanti teknolojili servisleri ve geri görüs kamerasiyla beraber R-LINK Evolution multimedya sistemi ve Easy Park Assist sistemi standart ekipmanlari ile dikkat çekiyor.

Ayrica bu özel versiyonun iki farkli benzinli motor (90bg veya 120bg) ve iki dizel motor (90bg veya 110bg) seçenegi mevcut. Bu motorlar düz vites kutusu veya versiyona bagli olarak EDC çift kavramali otomatik vites kutusu ile alinabiliyor.

Yeni Clio Türkiye ve diger ülkelerde yilin son çeyreginde yolarda görülmeye baslayacak.

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır