Devlet Bahçeli aday olmayacak!!!!!

13.6.2016 17:28:16 BilgeDede
Devlet Bahçeli aday olmayacak!!!!!" title=  
MHP Genel Baskan adaylarindan Ümit Özdag, mevcut Genel Baskan Devlet Bahçeli'nin toplanacak üst kurul delege sayisini gördükten sonra aday olmayacagini iddia etti.


MHP Genel Baskan Adayi Ümit Özdag, Devlet Bahçeli'nin aday olmayacagini öne sürdü.

MHP Lideri Bahçeli: Çok kesif, çok ahlaksiz, çok kahpe oyunlarla karsilastik
MHP'de genel baskanliga aday olan isimlerden Ümit Özdag yaptigi açiklamada, "Sayin Bahçeli'nin, 19 Haziran'da Ankara'da toplanacak üst kurul delege sayisini gördükten sonra genel baskan adayligi kararini verecegini düsünüyorum. Büyük katilimdaki sayiyi gördükten sonra aday olmayacaktir" dedi.Özdag, 7 Haziran seçimlerini isaret ederek, "Eger o tarihten 1 Kasim'a giden süreçte MHP ‘Hayirci' bir yaklasim sergilemeseydi, belki de çok farkli bir ortamda, çok farkli seyleri konusuyor olacaktik" ifadelerini kullandi.


Özdag'in açiklamalarinin ilgili kismi söyle: Kurultay bilmecesi nasil çözülecek? Tüzük kurultayi 19 Haziran'da mi, yoksa 10 Temmuz'da mi yapilacak? MHP'nin tüzük kurultayi 19 Haziran'da mahkemenin verdigi karar uyarinca gerçeklesecek. Sonra 10 Temmuz'da genel merkez tüzük degisikligi yapilip üzerinden 15 günden fazla gün geçtigi için herhangi bir sikinti olmadan 10 Temmuz'da genel baskan seçimli kongreyi yapacak diye umuyoruz.


 Yargitay, MHP'de kurultay kararini onadi! Parti seçimli kurultaya gidiyor
Genel merkez, "10 Temmuz'da sabah tüzük degisikligini ögleden sonra genel baskan seçimini yapariz" diyor… Yapamaz. Çünkü kurultayla yapilacak tüzük degisikliginin yürürlüge girmesi için Yargitay Bassavciligi'na bu degisikligin verilmesi gerekiyor. Tüzük degisikliginden sonra üst kurul delegeleri listesinin 15 gün askida kalma süresi var. Genel Merkez'in dedigini yaparsak, bir delege gider dava açar ve kongreyi iptal ettirir. Iste o zaman kaos olur.

Kaos var zaten… Devlet Bahçeli, "19 Haziran'i tanimiyoruz" dedi.


Bakin, mahkeme Çagri Heyeti'ni tüzük kongresini yapmakla görevlendirdi. Çagri Heyeti de 19 Haziran'da kongreyi yapma karari aldi. Bundan sonra "Tanimam" demenin hiçbir hukuki anlam ve sonucu yok.

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır