Her gün saç yikamanin zararlari nelerdir?

13.6.2016 08:31:09 BilgeDede
Her gün saç yikamanin zararlari nelerdir?" title=  
Özellikle de yaz mevsiminde suyun altindan çikmak istemiyorsaniz biraz saçlarinizi düsünmeye ne dersiniz?


Her gün yikanan ve sampuanlanan saçlar için uzmanlar uyariyor! Saçlarinizi her gün yikamaniz saçinizin kimyasal özelliklerini bozabilir ve daha mat ve sagliksiz görünmesine yol açabilir.

Yaz sicaklarinda daha çok suya ve sampuana maruz kalan saçlarin kendine özgü florasi oldugunu ve bu floranin bozuldugunu söylüyor uzmanlar. Ayrica saçlarinizi ne kadar sik yikarsaniz saçlariniz bu tempoya uyum saglar ve o kadar çabuk kirlenir ve yaglanir. 

Çünkü saçin yaglanmasi demek saçin kendini korumasi için salgiladigi bir sividir. Siz bu koruyucu etkeni her seferinde ortadan kaldirdiginizda saçlar nemsiz kalir ve daha fazla yipranirlar. Çok yikanan saçlarda daha çok kepeklenme, yaglanma ve saç dökülmeleri görülebilir.

Saçlarinizi her gün yikamak zorundaysaniz da saçlarinizin dogal yapisini bozmamak için bazi yan bakimlar yapmaya özen göstermelisiniz.

• Haftada bir kere sicak yag bakimi ile saçlarinizdaki yag miktarini dengeleyebilirsiniz. Zeytinyagini hafif isitarak saçlariniza sürün ve 15-20 dakika bekleyin sonra saçlarinizi sampuanla durulayin.

• Her gün saçlarinizi yikadiginizda sampuan kullanmayin.

• Sampuan alirken içerigine dikkat edin. Kimyasal maddeler saçlarin dogalligini daha çabuk bozarlar. Fazla köpüren sampuan kaliteli sampuandir ön yargisindan da kurtulun. 

• Saçlarinizi özel nemlendiricilerle belirli araliklarla nemlendirmeye çalisin.

• Her saç yikamanizda mutlaka saç kremi de kullanmaya özen gösterin. Saç kremi kullandiginizda saçlarinizi taramak çok kolay olacaktir. Saçinizin elastikiyetini saç kremleri attirir. Ve taramadan kaynakli olan kirilmalari da bir nebze engeller.

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır