DETAYMAXİNET MANTIĞI VE SEO HİZMETİNİN İÇERİĞİ

21.3.2018 18:28:17 BilgeDede
DETAYMAXİNET MANTIĞI VE SEO HİZMETİNİN İÇERİĞİ" title=  

Detay Maxinet; SEO hizmeti kapsamında yasal faaliyet gösteren “inşaat, medikal, sağlık, temizlik, gıda,araç kiralama,kişisel siteler” vb. gibi sektör yatırımlarının internet sayfalarının arama motorlarında, arandıklarında ilk sıralarda çıkıp daha fazla kullanıcıya ulaşmalarına yardımcı olur. 

Detay Maxinet şirketinin SEO sözleşmesindeki ön şartı bu hizmeti almak isteyen sitelerin yasal şirketlere (terör, kumar, bahis, adult, cinsel içerikli ve benzeri uygunsuz ve yasa dışı içerikli olmaması) ait olması gerekiyor. Ayrıca böyle içeriği olmasa dahi siteden başka bir siteye yönlendirme yapıldığı takdirde bunu da kabul etmiyor. Detay Maxinet sözleşme yaptığı şirketin internet sitesini yazılım ekipleriyle birlikte detaylı olarak inceler ve sponsor site tamamen yasal faaliyet gösteriyorsa sözleşme onaylanır. 

Lisanslı Programı kurduğumuz bilgisayarda herhangi bir değişiklik yapmadığından veya herhangi bir başka yardımcı program yüklemesi öngörmediğinden; halihazırda internet sağlayıcımız aracılığıyla hangi siteleri ziyaret edebiliyorsak (yasal olarak) aynı şekilde e-ticaret kapsamında veya yukarıda sayılan kapsamlardaki siteleri sizin yerinize otomatik olarak ziyaret etmektedir.

Örnek olarak; kullandığımız internet tarayıcımızda birden fazla sekmede farklı siteleri ziyaret ettiğimizi düşünün. Her sayfaya ayrı ayrı bakmak, sayfadaki linkler arasında dolaşmak hem zaman hem de büyük bir emek ister ve gezebileceğimiz sayfa sayısı sınırlı kalacaktır. Oysa DetayMaxinet yazılım programı sizin için binlerce sponsor siteleri yerinize dolaşır ve sayfa içerisindeki başlıkları/linkleri gezer, sizde bunun karşılığında 5 veya 14 dolar kazanırsınız.

 

Peki  Detay Maxinet caiz midir? 

Değerli kardeşimiz,

İslam emeğe büyük değer verir, haksız kazanca karşı çıkar. Kur’an-ı Kerim’de: “İnsan için ancak çalıştığı vardır.” (Necm, 53/39) buyrulur.

Resûlullah (s.a.s.) da emeğin hakkının verilmesini değişik hadisleriyle ifade etmişlerdir. Bunlardan birinde “Hiçbir kimse, elinin emeği ile kazandığını yemekten daha hayırlı bir kazanç yememiştir. Allah’ın Peygamberi Davud da kendi elinin emeğini yerdi.” (Buhârî, Büyu’ 15) buyurmuşlardır.

Dolayısıyla söz konusu reklam tıklama vb. yollarla kazanılan para İslam’ın benimsediği, önem verdiği bir emeğin karşılığı olmamaktadır.

Dinimizde “ne zarara uğramak ne de zarara uğratmak vardır” ilkesi esastır.

Günümüzde firmalar, ziyaretçi sayıları yüksek olan internet sitelerine reklam vermekte, site sahipleri de bu reklamların tıklanma sayısına göre o firmalardan ücret almaktadır.

Site sahipleri, reklamlara tıklanma sayılarını yüksek tutmak için sorunuzda ifade ettiğiniz ve benzeri yollara başvurmaktadır.

Bu şekilde firmanın reklamı çok tıklanmış gözüküyor. Site sahibi, bu yolla elde ettiği kazançtan reklama tıklayanlara para veya para puan veriyor.

Bu sistem, reklam veren firmayı aldatmaya dayalı bir yöntem olduğundan bu tür yollarla para kazanılması caiz olmaz.

Selam ve dua ile...

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır