Cilt bakimi ve temizligi

12.6.2016 23:49:38 BilgeDede
Cilt bakimi ve temizligi" title=  

Cildim daha parlak olsun diyenler için denenebilecek birçok yöntem olmasina ragmen, hiçbir denemede etkili sonuç alinamadigi için yine kozmetik ürünlere yöneliniyor. Bu da cilt sagligi için tehlikeler yaratiyor. Doktor tavsiyesi olmadan kullanilan kozmetik ürünler ve özellikle de beyazlatici ürünler ciddi saglik sorunlarina neden olabiliyor. Bu neden ile doktorlar da dahil olmak üzere profesyoneller her zaman için dogal cilt beyazlatici maske alternatiflerini tavsiye ediyor.

 

Cilt Temizligi

Öncelikle cilt bakiminin ilk ve en önemli basamagi cilt temizligidir. Cildimizi temiz ve nemli tutmak için bol bol yikamamiz gerekmedir. Yüz yikamak için nemlendirici içerikli yüz temizleme jellerinden yararlanabilirsiniz. Yüzünüzü sabunla yikamak istiyorsaniz dogal zeytinyagi sabunlarini ya da yüz temizligi için özel olarak hazirlanmis nemlendirici içerigi olan sabunlari tercih edebilirsiniz. Yüz temizligi için temizleme sütlerinden de faydalanabilirsiniz. Burada evinizde kolaylikla yapabileceginiz salatalikli temizleme kremi tarifi verelim. 1 adet salataligi kabuklarini soymadan rendeleyin ve 15 dakika ufak bir tencerede su ile kaynattin. Salata püresini süzün ve sogumasini bekleyin. Soguduktan sonra üzerine 25gr badem yagi ve 1 kasik sicak süt ilave edin. Malzemeleri iyice karistin ve her sabah yüzünüzü silmek için kullanin.


Cildimizde bulunan hücreler zaman içinde deforme olarak sarkma ve matlasma gibi durumlara maruz kalir. Bunun nedenleri arasinda hava etkileri, sicaklik, kozmetik ürünler, alkol, sigara gibi etkileri sayabiliriz. Hal böyle olunca maske ve bakim ürünleri bayanlarin her zaman için gözdesi oluyor. Peki beyazlatici dogal maskeler ile de cildinizi daha beyaz ve aydinlik göstere bileceginizi biliyor muydunuz? Dogal cilt beyazlatici maske tariflerini hemen sayalim;

Pirinç Maskesi

Cildinize süreceginiz pirinç suyu, düzenli kullanimda ciddi basarili sonuçlar veriyor. Pirinci suda bekleterek suyunu bir pamuk yardimi ile cildinize sürün. Yarim saat sonra cildinizi yikayin. Haftada 3 kez kesin olarak uygulayin. Sonuca sasiracaksiniz.

Karbonat Maskesi

Karbonatin faydalari ve etkileri yadsinamaz. Karbonati macun haline getirerek limon suyu ile karistirin. Cildinizde hissedeceginiz yanma maskenin ise yaradiginin bir göstergesidir. Dogal cilt beyazlatici maske tarifleri arasinda en etkilisidir. Haftada 3 kez uygulayarak daha berrak ve beyaz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Çilek Maskesi

Çilek içerigindeki mucizevi etki sayesinde cildinize sürdügünüz anda cildinizi parlatacaktir. Cildinize uygular uygulamaz sonucu hemen görürsünüz. Cildinizi bir anda temizler ve istediginiz berrak görünüme kavusursunuz. Cildinizi beyazlatmanin haricinde en çok verdigi parlaklik ile bilinir. Extra ilave edilecek bir sey yoktur. Yani uygulamasi en kolay maskelerden birisidir.

Elma Sirkesi ve Yogurt Maskesi

Sirke ve yogurt ikilisi cildinizi beyazlatmada 1 aylik bir uygulama sonucunda sizi sasirtacak sonuçlar verir. Sirke ve yogurdu karistirip yüzünüze uygulayin. Maske biraz civik olacagindan bunu banyoda yapmanizi tavsiye ederiz. Cildinizin aninda nemlenerek temizlendigini göreceksiniz. Dogal cilt beyazlatici maske tariflerinin devi olan bu maske ile düzenli kullanimda istediginiz beyazliga kavusabileceksiniz.


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır